HC Vimperk – TJ Božetice 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Utkání začalo v průměrném tempu. Domácí se tlačili do útočné třetiny s úmyslem rychle skórovat a shodit ze sebe nervozitu. Bohužel po nahození hostujícího Straky neudržel domácí brankář skákající puk  – 0:1. S domácími to zjevně otřáslo a trvalo celých 10 minut, než dokázali po několika gólových šancích vyrovnat. Stalo se tak v 18. minutě, kdy domácí v přesilové hře dokázali po ose O. Předota – Slabý  vyrovnat  Horejšem. Gól byl důležitý hlavně pro psychiku hráčů, kteří dále válcovali hostující obranu a zaměstnávali božetického brankáře.

Do druhé části nastupovali domácí s odhodláním utkání zlomit na svou stranu. Ve 24. minutě byl vyloučen Ženíšek  a děly se věci. Paule a Lang jeli na jediného obránce, vyměnili si kotouč, ale brankář Božetic velkou šanci domácích zlikvidoval. Chvíli nato jel sám na bránu Vávra, jeho prudká střela skončila jen na horní tyči branky. Domácí měli více ze hry, hosté hrozili jen z náhodných protiútoků. Běžela 27. – 28. min. a hosté měli dva hráče na trestné lavici. Těsně před koncem přesilové hry 5 na 3 dal Janda tvrdou střelou od modré čáry po přihrávce Slabého branku na 2:1. Domácí mohli do konce třetiny ještě skóre zvýšit, když v poslední minutě jela na jednoho hostujícího obránce obávaná dvojice Slabý – Janda, bohužel brankář Božetic zázračně chytil.

Do poslední části zápasu šli domácí s vědomím, že musí zápas vítězně dohrát. Ale začátek 3. části byl z domácí strany velice rozpačitý a hned v první minutě po rychlém protiútoku hosté vyrovnali na 2:2. Tento gól malinko domácí hráče přibrzdil, přesto měli stále více gólových příležitostí. V 52. minutě  psychické vysvobození zařídil mladičký J. Sitter, který svým prvním gólem za A tým zvýšil po Hailově přihrávce na 3:2. V 54. minutě mohl pečetit Vinš, který jel sám , ale božetický brankář byl opět proti. V 58. minutě definitivně rozhodl o zisku bodů Slabý, který po nahrávce Jandy a Ženíška  zvýšil na 4:2. Ještě v 59. minutě se řítil sám na bránu Ženíšek, ale bohužel nastřelil jen tyč.

Pro domácí bylo vítězství velmi důležité. Ještě je třeba podotknout, že velice dobře zahrála domácí 3. řada ve složení Kouba, Hail, J. Sitter, Vávra, R. Sitter. Nyní jede Vimperk na Hlubokou.

1. Písek            8 1 0 0 1    65:23    26
2. Č. Krumlov        7 2 0 0 1    51:23    25
3. Veselí n. Luž.    7 0 0 1 2    53:24    22
4. Davis servis ČB    7 0 0 0 2    46:25    21
5. Strakonice        5 0 0 0 5    43:34    15
6. Soběslav        5 0 0 0 5    38:52    15
7. Hluboká        4 1 0 0 4    32:49    14
8. Tábor B        4 0 0 1 5    31:46    13