Vimperské hokejisty čeká velice náročný program, když se nejprve dnes večer představí na ledě v Humpolci a poté v neděli večer přivítají na svém ledě tradičního rivala Spartak Soběslav. Ač je Humpolec ve spodních patrech tabulky, na jeho ledě se hraje vždy velmi špatně. A Soběslav, to je jeden z nejtradičnějších soupeřů, kterého vždy provázejí hojný počet fanoušků. A dle postavení obou týmů v tabulce je jasné, že půjde o hodně důležité body pro rozřazení do play off.

Do konce základní části Krajské ligy zbývá vimperským hokejistům sehrát posledních pět utkání, z toho doma tuto neděli již výše zmiňovaný duel se Soběslaví a za čtrnáct dnů zápas s lídrem tabulky David servisem České Budějovice. Venku hokejisty čekají utkání v Humpolci, Českém Krumlově a na závěr v Písku proti Radomyšli.

Cílem Vimperských je udržet postavení v první čtyřce po základní části Krajské ligy a tím si zajistit výhodu domácího prostředí v případném třetím rozhodujícím zápase prvního kola play off. Při pohledu na tabulku je zřejmé, že adeptů na první čtyřku je více a tak každý uhraný bod v této závěrečné části soutěže bude mít svoji cenu.

Nedělní utkání se Soběslaví na vimperském zimním stadionu začíná tradičně v 17.00.

Zbylé dnešní dvojice: Strakonice – Radomyšl, David servis ČB – Jindřichův Hradec B, Český Krumlov – Veselí nad Lužnicí, Soběslav –  Hluboká nad Vltavou, Tábor B – Božetice.

Zbylé nedělní zápasy: Tábor B – Strakonice, Božetice – Humpolec, Hluboká nad Vltavou – Český Krumlov, Veselí nad Lužnicí – David servis ČB, Jindřichův Hradec B –  Radomyšl.

Karel Novotný