Veselí nad Lužnicí – Vimperk 3:2 (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0).

Tradiční soupeři se velmi dobře znají a bylo jasné, že to bude pořádná bitva. Zápas začali lépe domácí. „Hned v úvodu jsme šli do oslabení a inkasovali smolný gól, kterému předcházel odraz puku od plexi za bránou,“ uvedl k začátku utkání Jiří Horejš, vedoucí HC Vimperk.

Od druhé třetiny začali hosté hru srovnávat a přebírali postupně iniciativu. „Druhá třetina byla z naší strany dobrá, byli jsme lepší a v jejím závěru vyrovnali. V dobrém výkonu jsme pokračovali i ve třetí třetině a dostali se pěknou brankou pod víko do vedení. Všechno již vypadalo, skvěle. Domácí hráli v závěru bez brankáře a my Hanzalem vyváželi puk. Bohužel si nevšiml, že jsou domácí bez gólmana, ještě nahrával Paulemu, o puk jsme přišli a domácí prakticky z ničeho osmnáct vteřin před koncem vyrovnali,“ shrnul dramatický závěr základní hrací doby J. Horejš.

Šlo se do prodloužení a po dvou minutách bylo hotovo. „Byli jsme naprosto v šoku. Podskalský měl puk pod lapačkou na brankové čáře, najednou domácí začali zvedat ruce a rozhodčí se odjeli radit. Podle mého nikdo nemohl vidět, zda byl puk za lajnou či ne, přesto se po pěti minutách sudí rozhodli, že uznají gól. Nebojím se říci, že nás porazil rozhodčí,“ hovořil o dramatickém momentu závěru zápasu Jiří Horejš.

Nicméně výsledek platí a v neděli se hraje od 17 hodin ve Vimperku odveta.

„Doma je musíme porazit a rozhodnout pak ve Veselí,“ věří v postup J. Horejš.

Góly a nahrávky: 3. M. Čáp (Chlaň), 60. M. Drs (M. Čáp), 62. Mikeska (M. Čáp) – 39. Binder (Chaloupka, J. Hanzal), 53. Horejš (J. Hanzal).
Sestava HC Vimperk: Podskalský – Vítovec, Chaloupka, Kačmár, J. Předota, Janásek, Horejš – Binder, J. Hanzal, Paule, J. Sitter, R. Suchánek ml., R. Sitter, Fleischman (34. – 44. Jan Bárta), Korous, P. Novotný. Trenér Pavel Předota.