A nejen to, bojují o to, aby měli v prvním kole výhodu domácího ledu v případném třetím zápase. K tomu potřebují skončit do čtvrtého místa.

Zbývá sehrát tři kola a ve hře je tak devět bodů. Aktuálně jsou Vimperští na čtvrtém místě se ziskem 40 bodů. O čtyřku však bojují v našlapané tabulce s Milevskem (39), Veselím nad Lužnicí (37) a ještě i Humpolcem (36). Na druhou stranu Vimperk tlačí na týmy před sebou. Třetí Radomyšl má 42 bodů, druhý Krumlov 43 a vedoucí Strakonice, které však hrají již jen dvakrát, 46 bodů. Závěr základní části tedy slibuje pořádné drama.

Vimperští zítra jedou do Soběslavi, která bojuje o účast v play off a na osmé místo ztrácí dva body. Pro tým ze Šumavy je soupeř z Táborska tradičně hodně nepříjemným sokem, proti kterému se Vimperku ne vždy daří. V první polovině soutěže byl dokonce výsledek z domácího ledu 1:6. Ale Vimperští ve druhé polovině základní části ukazují, že jsou dobře připraveni a tabulkou stoupají i po výhrách na hřištích soupeřů.

Kromě zápasu Vimperka v Soběslavi se ještě hrají duely Milevsko – Strakonice, Hluboká nad Vltavou – Veselí nad Lužnicí, Jindřichův Hradec – Český Krumlov, Radomyšl – Humpolec a Pelhřimov B – Tábor B. Ve všech zápasech jde stále o hodně.