Nově vzniklý tým stále tápe. A především na hřištích soupeřů. Přitom na bojovnost svých svěřenců si trenér Jaroslav Jágr stěžovat nemůže. „Z tohoto pohledu klukům nemohu nic vytknout. Zápas odmakali opravdu poctivě," zdůrazní zkušený kouč.

Potěšilo ho, že jeho tým dvakrát skóroval v přesilovce.  „Ale sami jsme dostávali laciné góly," posteskne si. „V první třetině jsme měli snad čtyři  gólovky, ale bohužel je neproměňujeme. To nás pak stojí body," kroutí hlavou.

Jihočeši nezvládli úvod zápasu a rychle inkasovali dvě branky. „Byly to góly po našich chybách. Zbytečné. Utkání jsme špatně rozehráli. To je fakt. Pak už se to špatně otáčí," je si vědom. „Třetí gól jsme si dali vlastní při naší přesilovce. Čtvrtý gól byl trošku sporný. Hlavní rozhodčí ho nejdříve neuznal, že puk trefil břevno. Brankový ale svítil, tak záhy své rozhodnutí změnil. Ještě se na tu situaci musím podívat na videu. Celkově to ale na šance bylo vyrovnané utkání. Koncovka nás však stále trápí," lituje kouč. „To je náš dlouhodobý problém."

Co trenéra trápí, je stále se rozšiřující marodka týmu. Do Havířova odcestoval pouze s pěti obránci. „V tom ale problém nebyl. Po fyzické stránce to těch pět beků zvládlo v pohodě. V přesilovkách jim na modré pomáhal mladý Luboš Rob," neviděl trenér hlavní problém ve hře obránců.

Jedenáct proher venku, to už bohužel nemůže být náhoda. „Pořád nám chybí malý krok. V těch utkáních máme často více šancí, ale chybí nám hráč do koncovky. Pomohl by nám určitě třeba Melka, který je momentálně zraněný. Znát také je, že Šachlova řada jako jediná hraje delší dobu pohromadě. Také skoro jako jediná dokáže soupeře přehrát. Sestavu pořád přehazujeme a musíme různě lepit. Kluci pak na sebe na ledě nejsou zvyklí a přináší to problémy. To je jasné," povzdechne si.

Šance, že by se některý z marodů mohl vrátit už pro sobotní duel s Havlíčkovým Brodem, velká není. „Třeba Melka ještě určitě nebude. Navíc byl delší dobu mimo hru a bude muset potrénovat," konstatuje Jágr. Vrátit by se naopak už mohl mladík Vaniš. „Potřebujeme mužstvo posílit. Jiné východisko nevidím. Ti kluci v Havířově dřeli. Z tohoto pohledu se jim opravdu nedá nic vyčíst. Trochu jsme vylepšili i přesilovky, ale pořád to není ono," je si vědom.

Před utkáním v Havířově kádr opustil zkušený útočník Třetina, jenž se nedokázal prosadit a zaznamenal pouhé dva body.  „Bylo to rozhodnutí klubového představenstva. V šestadvaceti zápasech dva góly a žádná asistence, to je opravdu lepší, aby hráli mladí kluci," má kouč jasno.