V Šumperku jste už ve dvanácté minutě prohrávali 0:4. Zaskočil vás takový nástup soupeře?
Byl to takový zápas blbec. Hráče jsme upozorňovali na to, že Šumperk doma mívá výborné nástupy do utkání. Vždycky po soupeři vlítnou a prvních deset minut vyvinou neskutečný tlak. Říkali jsme si, že to musíme pohlídat. Bohužel se nám to nepovedlo. Dostali jsme jeden gól a potom dva takové náhoďáky, kdy šly střely vedle branky,  ale od nějakého hráče se vždycky odrazily do branky. Domácím potom už vyšlo všechno, na co sáhli. Byl to opravdu takový zápas blbec.

Utrpěli jste nejvyšší porážku v sezoně. Dalo se pak s utkáním ještě něco udělat, aby rozdíl ve skóre nebyl až tak vysoký?
Osm inkasovaných gólů je samozřejmě hodně. Toho jsme si vědomi. Ve výsledku je to ale stejné, jako když prohrajete 1:2. Kolikrát taková porážka dokáže mužstvo vyburcovat. Psychicky je možná náročnější, když do poslední minuty bojujete a nakonec zápas prohrajete. Vůči divákům a sponzorům klubu to příjemné není, protože to vypadá jako pořádná lata.

Nemůže mít však výše porážky vliv na psychiku týmu?
V hokeji se takové výsledky stávají. Nemusíme chodit daleko. V nedělním extraligovém kole dostalo Brno desítku v Třinci. Mělo to podobný průběh jako u nás. Po třetím gólu Brno vystřídalo gólmana, ale Třineckým tam stejně napadalo všechno, na co sáhli. Takové zápasy v hokeji bývají.

Čím si vysvětlujete takový propad ve výkonech vašeho týmu, jenž po desetizápasové sérii zápasů, ve kterých dokázal bodovat, v play out vyloženě tápe?
Především je škoda, že to začalo takhle skřípat. Došlo tam asi k určitému uspokojení. Hráči si zřejmě mysleli, že po sérii vyhraných zápasů to půjde dál samo. Tak to ale nikdy nejde a úspěchům je třeba jít naproti. Musíme na tom zapracovat dřív, než bude pozdě.

Sledujete tabulku play out už s jistými obavami, protože třináctý Beroun se vám přiblížil na pouhé dva body?
Tabulka je strašně vyrovnaná. Toho jsme si vědomi. Před play out jsem říkal, že na záchranu je třeba vyhrát pět zápasů. Čekají nás ještě tři utkání doma, která musíme bezpodmínečně vyhrát, a k tomu přidat jedno vítězství venku. To by mělo stačit. Ale musíme už začít zase vyhrávat.

V Šumperku nenastoupil kapitán Aleš Kotalík. Bude už ve středu k dispozici?
Má menší zdravotní problémy, ale doufáme, že hrát bude. Uvidíme.

Vaším nejbližším soupeřem bude Kadaň, se kterou jste z dosavadních čtyř vzájemných duelů dokázali třikrát zvítězit. Dá se tedy považovat za relativně přijatelného protivníka?
To bych tak úplně neřekl. Poslední zápas jsme doma s Kadaní prohráli 0:3. Co já jsem u mužstva, tak jsme Kadani nedali ani gól, protože na ledě soupeře jsme předtím vyhráli 1:0 po samostatných nájezdech. Doufejme, že už jim nějaké góly dáme. Potřebujeme zvítězit. To je jasné.

Očekáváte především po psychické stránce hodně náročný duel?
V každém případě. Až do konce sezony už budou náročné všechny zápasy.