Výsledek byl přesvědčivý, výkon týmu také, ale zase až tak úplně hladké vítězství to přece jen nebylo. „Na začátku zápasu jsme šli dvakrát do oslabení a také díky tomu měli domácí velmi dobrý start do utkání, což nás dostalo trošku do problémů,“ připouští trenér Václav Prospal.

V těchto fázích zápasu podržel mužstvo gólman Klouček. „V přesilovkách měli domácí nějaké šance, ale Kloudy v brance byl výborný. Od toho gólman je, aby mužstvu pomohl. Hlavně v začátcích zápasů, kdy soupeř tlačí. Někdy pomůže on týmu, jindy tým jemu,“ ocenil trenér brankářův výkon.

Jihočechy nastartoval první gól z hole Martina Nováka. „Pak už jsme měli zápas plně pod kontrolou. Byli jsme lepší, hokejovější a kluci splnili roli favorita velmi dobře. Hlavně ve druhé třetině to bylo na jednu branku,“ pochválil své svěřence.

Novákův gól vypadal dost lacině a domácí brankář Bednář celkově ve středu neměl nejlepší den. Od třetí třetiny ho také nahradil Kašpar. „Já se na to ale dívám z našeho pohledu. Od Martina to byla střela na branku místo toho, aby se s pukem motal někde v rohu. I takové góly padají a Martinovi výrazně pomohl. Měl hned větší sebevědomí, přidal ještě další gól a asistenci. Celkově podal velmi dobrý výkon,“ konstatuje spokojený kouč.

Vítězství Motoru i jeho výše byly zcela zasloužené. Hosté byli lepší ve všech herních činnostech. „Hrál první tým v tabulce s patnáctým, takže kvalita se na ledě asi projevit musela,“ přikývne Prospal. „Na druhou stranu je třeba ocenit, že domácí to nevzdali a bojovali až do konce i za velice nepříznivého stavu.“

Sokolov podle něj podal velice sympatický výkon. „Je to houževnatý a bruslivý celek, který trošku splácí nováčkovskou daň a se soutěží se malinko pere. Ale v obou zápasech, které jsme proti němu odehráli, jsme museli podat kvalitní výkon, abychom uspěli. Jsem rád za to, jak kluci k oběma utkáním přistoupili,“ neskrýval náročný kouč spokojenost.

Vzhledem k onemocnění obránců Plášila s Pavlem se nabízelo nasazení juniora Václava Svacha. Nakonec se ale trenéři rozhodli pro univerzála Babku, kterého stáhli z útoku na beka. „Bavili jsme se o tom s asistentem Alešem Totterem. Pro Vencu Svacha je lepší, když jde hrát za druholigový David servis, kde chodí na přesilovky i oslabení. Dobře o něm víme. Je to mladý, poctivý a pracovitý kluk. Ale když odehraje ve druhé lize pětadvacet minut za zápas, tak mu to dá víc, než kdyby jel s námi a na led se třeba tolik nedostal,“ vysvětluje trenér, proč dal přednost v obraně útočníkovi Babkovi.

Zkušený forvard tuto už tradiční roli zvládl opět se ctí. „Jsme rádi, že můžeme Bábu takhle využít. Je univerzální a na beku hraje dobře. Proto jsme se rozhodlo rozdělit zátěž takhle,“ dodává.

Václava Prospala jinak trošku trápí rozšiřující se marodka jeho týmu. „Obránci Pavel s Plášilem jsou nemocní. Uvidíme, kdy se vrátí. Naštěstí už nás čeká jenom jeden zápas a potom následuje desetidenní pauza, takže na ně nemusíme nijak chvátat,“ uvádí.

Horší je situace s útočníkem Přikrylem. „Tam je to bohužel na delší dobu. Čekáme na to, jakým způsobem bude jeho léčba probíhat,“ posmutněle říká Prospal. Duel v Sokolově nedohrál ani další útočník Kloz. „U něj teprve uvidíme, jak na tom bude,“ nechce předbíhat.