V sobotu se hokejoví třeťáci HC Vimperk, ročník 2004, zúčastnili velmi kvalitního turnaje v minihokeji, který pořádal hokejový klub HC Sršni Sedlčany na svém domácím zimním stadionu.

Turnaj nesl název „O pohár města Sedlčany" a celkem se jej zúčastnilo deset týmů z celé České republiky. Týmy byly nalosovány do dvou základních skupin po pěti. V těch se utkal každý s každým. Další klíč turnaje byl jasný. Dva první týmy ve skupinách si to rozdaly ve skupině o první až čtvrté místo.

Další zajímavostí v turnaji byl fakt, že se hrálo dvakrát patnáct minut hrubého času a každá třetina byla bodována jako samostatný zápas.

Každý tým dostal možnost vzít si na turnaj tři hráče ročníku 2003, kteří v této sezóně navštěvují třetí třídu. Vimperský tým byl pořadatelem turnaje nalosován do skupiny A, kde kromě vimperského týmu byly HC Sršni Sedlčany, HC Tábor, HCM Jaroměř a HC Sršni Kutná Hora. Ve skupině B se pak utkaly týmy HC Sparta Praha, HC Mountfield České Budějovice, HC Kometa Brno, HC Letci Letňany a HC Wikov Hronov.

Vimperští se nakonec umístili na krásném druhém místě a konfrontace s týmy z ČR dopadla pro vimperský mládežnický hokej na výbornou, když ze dvanácti třetin, které byly brány jako samostatné zápasy, Vimperští prohráli pouze jedinou a dvakrát remizovali. A to s týmy, které mají mnohem větší hráčskou základnu.

Výsledné pořadí: 1. HC Wikov Hronov, 2. HC Vimperk, 3. Kometa Brno, 4. HCM Jaroměř, 5. HC Letci Letňany, 6. HC Sršni Sedlčany, 7. HC Tábor, 8. HC Mountfield České Budějovice, 9. HC Sparta Praha, 10. HC Sršni Kutná Hora.

Nejlepším hráčem turnaje týmu HC Vimperk byl vyhlášen Rosťa Slanina, který na turnaji předváděl neuvěřitelné zákroky a aspiroval i na brankáře turnaje. Vimperský tým se prosadil i v individuálních cenách, když Honza Vavřík vyhrál cenu pro nejlepšího střelec turnaje a Martin Willmann dostal cenu pro nejlepšího nahrávače turnaje. Nejlepším brankářem turnaje se stal gólman týmu HC Wikov Hronov.

Sestava HC Vimperk: Slanina – Budík, Pitel, Koška – Ondřich, Vavřík, Willmann – Krejčí, Zámek, Časta. Trenéři: Willmann, Eigner, Časta

Zápasy:
HC Vimperk – HC Sršni Sedlčany 8:4 (3:2,5:2)
HC Vimperk – HC Tábor 13:2 (7:0,6:2)
HC Vimperk – HC Sršni Kutná Hora 13:1 (4:1,9:0)
HC VIMPERK – HCM Jaroměř 6:2 (2:2,4:0)
HC Vimperk – HC Kometa Brno 4:4 (3:2,1:2)
HC Vimperk – HC Wikov Hronov 3:1 (1:1,2:0)

„Na tuto událost jsem se strašně těšil. Po úspěšném turnaji v prosinci 2012 jsme skončili v turnaji Subaru Sedlčany Cup 2012 na velmi krásném 4. místě, kdy nás od stříbrné medaile dělily pouze tři nevstřelené branky, a bezchybné sezóně 2012/2013 v krajské lize třetích tříd, kde jsme během 18 zápasů nepoznali přemožitele, jsem chtěl další konfrontaci našich hráčů s týmy z ČR. Proto jsme se na tento turnaj přihlásili i s tím, že bychom rádi prošli do finálové skupiny," uvedl vimperský trenér Martin Willmann.

V mládežnických družstvech ve Vimperku hrají také mladá talentovaná děvčata, která se ale, jak uvedl trenér Willmann, nemohla tohoto turnaje z důvodu nemoci zúčastnit.

„K samotnému turnaji nemám moc slov. Kluci si šli od začátku turnaje za svým cílem. Předváděli jeden z nejhezčí výkonů a svým týmovým pojetím si získali velké uznání a respekt od svých soupeřů. Nemohu nikoho z nich ani vyloženě vyzdvihnout, ale ani pokárat, neboť jsme opravdu hráli jako jeden tým. Kluci bojovali jeden za druhého a dokázali, že jsou jedna velká bezvadná parta, která táhne za jeden provaz," zhodnotil výkony svých svěřenců trenér Willmann.