Nyní čeká českobudějovický tým série tří zápasů na domácím ledě, kterou zahájí středečním zápasem s Litoměřicemi (17.30).


Kde hledat hlavní příčiny porážky v Přerově?
Nepovedl se nám vstup do zápasu a hodně rychle jsme prohrávali 0:2. Dotahovat dvougólový náskok není nic jednoduchého. Podařilo se nám do utkání vrátit, vyrovnali jsme, ale druhý bod jsme bohužel v nájezdech ztratili. Celkově jsme doplatili na větší množství vyloučených. Často jsme hráli ve čtyřech. Hlavně kvůli tomu se nám nepodařilo zápas otočit.

Dělba bodů po šedesáti minutách podle vás odpovídala vývoji duelu?
Utekl nám začátek zápasu. Domácí dali dva góly, ale potom jsme byli lepší. Častá vyloučení nás ale zabrzdila.

Prodloužení se hraje ve třech hráčích na obou stranách a většinou v něm padá rozhodující gól. Byly v nastavené pětiminutovce k vidění velké šance?
Nějaké menší příležitosti tam byly, ale že by někdo jezdil sám na branku, nebo třeba docházelo k přečíslení, to zase ne.

Letos poprvé došlo při vašem utkání na samostatné nájezdy a premiérově jste si tak vyzkoušeli novinku letošní sezony, že každý tým má ne jen tři pokusy, ale pět. Jak se rozstřel vyvíjel?
Domácí dali z úvodních dvou pokusů dva góly a mohli tak rozhodnout už ve třetí sérii. Vstřelili více gólů než my, tak brali bod navíc. Bohužel.

Vaši spoluhráči Václav Nedorost a Luboš Rob zkoušeli v prvních dvou pokusech na gólmana Klimeše kličku a neuspěli. Proto jste se rozhodl pro střelu mezi betony?
Neměl jsem to připravené dopředu. Když jsem byl zhruba na vrcholu kruhů, tak jsem se podíval, kde gólman stojí. Podle toho jsem se rozhodl. Pak už jsem jenom čekal, až mi uvolní trochu místa mezi nohami.

Na nájezdy vás trenér určil, nebo jste se přihlásili sami?
Trenér nominoval hráče, kteří nájezdy pojedou.

Zatímco na domácím ledě jste letos ještě nenašli přemožitele, venku se vám zdaleka tolik nedaří. Kde je hlavní problém?
Těžká otázka. Utekl nám začátek utkání. To byl tentokrát hlavní problém. I když jsme potom hráli relativně dobře, tak už jsme nestačili zápas otočit.

Nyní vás čeká série tří domácích zápasů. Je to ideální příležitost k zisku dalších bodů?
Samozřejmě je fajn, že nikam nemusíme jezdit. Dobře také víme, že jsme doma ještě neprohráli. Musíme se ale soustředit jen na nejbližší utkání. Nekoukat nějak moc dopředu. Připravit se co nejlépe a zvítězit.

Litoměřice spustily od začátku sezony projekt Dukla a hodně tam rotují mladí hráči. Může být nevýhodou nečitelnost jejich sestavy?
Člověk nikdy neví, kdo tam nastoupí. To samozřejmě moc příjemné není. Ale takových týmů je v soutěži víc. Musíme se dívat sami na sebe, abychom diktovali tempo hry. Aby musel soupeř přemýšlet o nás, a ne my o něm.