Celá akce začala přivítáním malých účastníků a jejich rodičů, každý dostal krásný reprezentační dres, na kterém bylo i logo akce, odznáček, samolepky, omalovánky a tatranku. Kdo přišel a neměl brusle nebo helmu, HC Vimperk mu je zapůjčil. Pro děti, které dorazily v předstihu, byl připraven program mimo led, kdy si mohly vyzkoušet střelbu a připraven byl i krátký slalom.

Na ledě byla pro děti připravena čtyři stanoviště od opičí dráhy až po střelbu na opravdového malého hokejového brankáře. Střed ledové plochy byl vyhrazen úplným začátečníkům, kteří absolvovali své vůbec první krůčky na ledě. O děti na ledě se staralo celkem osm trenérů, kterým pomáhalo šest starších dětí, které hrají za starší žáky místního HC Vimperk. Program na ledě trval hodinu a všichni zúčastnění si užili spousty zábavy. Na závěr celé akce na ledě se všichni společně vyfotografovali a děti ještě před odchodem do kabiny dostaly od trenérů za své skvělé výkony sladké odměny.

V rámci akce „Pojď hrát hokej“ se na ledové ploše ve Vimperku prohánělo padesát dívek a chlapců ve věku od čtyř do osmi let a navíc si novou hokejovou zkušenost přišlo vyzkoušet i deset starších dětí, takže se celkem celé akce zúčastnilo šedesát dětí. Na závěr celého programu ukázali trénink hráči třetích a čtvrtých tříd.