Po delší pauze se do domácí branky postavil Gába a gólman číslo jedna Kváča mu pouze kryl záda ze střídačky. V sestavě znovu figuroval mladý obránce Kachyňa, místo v sestavě tentokrát nezbylo na obránce Pavlina s Vráblíkem a útočníka Jonáka, jenž má drobné zdravotní potíže.

Hosté nastoupili v brance s mladíkem Kloučkem, který si udělal dobré jméno v extraligových Pardubicích.
Takhle mizernou první třetinu Jihočeši už dlouho neodehráli. Za celou úvodní dvacetiminutovku se nedostali pořádně do tempa a na Kloučka vyslali pouhých sedm střel, které navíc nebyly zrovna nějak moc nebezpečné.

A tak hosté využili šanci, kterou jim soupeř svým vlažnějším přístupem nabídl. Ve 14. min. v přesilovce vypálil kanonýr Bílek a Veselý tečoval kotouč mimo Gábův dosah. „Byla to dobře sehraná přesilovka. Veselý před brankou nepříjemně clonil a Gábič v brance to měl těžké,“ uznal útočník Motoru Martin Novák, jenž se pomalu vrací po zranění a už začíná trénovat na ledě.

„Litoměřice hrají hodně zataženou obranu a mají dobře pokryté střední pásmo. Těžko se přes ně kombinační hrou dostáváme. Věřím ale, že dáme nějaké góly a naše hra se zlepší. Jsem také zvědav, jak soupeř vydrží se silami, protože hrál zápas i v úterý,“ dodal k průběhu první třetiny.

Jeho spoluhráči mu udělali radost hned v úvodu druhého dějství. Kachyňovu střelu tečoval Dostálek a bylo vyrovnáno. „Bylo důležité, že jsme dali vyrovnávací gól. To nám hodně pomohlo,“ přikývl Novák.

Hosté pak ještě jednou překonali Gábu, ale branka nemohla být uznána, protože Havelka ji dosáhl rukou. Domácí střídačka zatřásla sestavou (sedět zůstali Heřman s Prokešem a nehrál ani obránce Kučný), ale stále to nebylo ono.

Větší nápor přinesla až přesilovka v polovině zápasu. Nedorost nastřelil tyč a jeho sólo poté vychytal Klouček, stejně jako tutovku Vampoly. „Hosté mají stále dobrý pohyb. Velká škoda, že jedna z těchto šancí neskončila gólem. Brankář soupeře dost drží. Naopak Gábič v naší brance to má složité. Hosté mají šance jenom v přesilovkách a není pro něj lehké,“ konstatoval Novák po druhé třetině. „Věřím, že to ve třetí třetině zlomíme a vyhrajeme.“

Do závěrečného dějství vstoupili domácí náporem, ale gólovku Machaly musel řešit na druhé straně Gába poté, co mladík Kachyňa propadl ve středním pásmu.

Postupem času Jihočeši utahovali šrouby. Vítězný gól měli na hokejce Pajič i Rob, ani jejich velké možnost však brankou neskončily. Přišlo to až dvě minuty před koncem. Pajičovu výzvu v přesilovce luxusně nadzvedl do horního růžku Kloučkovy klece Galamboš.

Vyrovnání už nepřinesla ani power play hostí, naopak do prázdné branky pečetil Vampola.

Hlasy trenérů - Luboš Rob starší (Motor ČB): "Můžeme být rádi, že sjme uhráli tři body. V první třetině jsme podali špatný výkon. Musíme mužstvo probudit, abychom neměli začátky takhle katastrofální. Soupeři je třeba pogratulovat k srdnatému výkonu."

Daniel Tvrzník (Litoměřice): "Vzhledem k tomu, že jsme hráli i v úterý, tak jsme hráli více zezadu, než jsme běžně zvyklí. Musím mužstvo pochválit, protože jsme dlouho sahali po bodech. I když jsme prohráli, tak pro naše mladé hráče to byla velká zkušenost."

Branky a nahrávky: 21. Dostálek (Kachyňa, Vampola), 58. Galamboš (Pajič, Vampola), 60. Vampola – 14. Veselý (Bílek, Jeřábek).
Vyloučení: 6:5, využití: 1:1.
Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Špringl, Zídek. Diváci: 5575.
ČEZ Motor: Gába – Kutlák, Kučný, Kachyňa, F. Novák, Fillman, Pýcha – M. Bárta, Vampola, Nedorost – Dostálek, L. Rob ml., Čermák – Prokeš, Vlček, Heřman – Galamboš, Pajič, L. Květoň. Trenéři Jelínek, L. Rob st. a Kotalík.