Po reprezentační přestávce se do sestavy hostí vrátil obránce F. Novák, místo Dostálka naskočil ve třetím útoku Prokeš, místo v týmu  tentokrát nezbylo na obránce Pavlina, jenž se vrátil ze srazu slovinské reprezentace. V brance dostal opět důvěru Kváča.

V úvodní třetině se nehrál zrovna strhující hokej. Šancí bylo na obou stranách minimálně, každý ze soupeřů si zahrál jednu přesilovou hru. Ale bez většího efektu.

Ve druhé třetině byla k vidění přece jen živější hra.  Krátce po změně stran se skóre poprvé měnilo a bohužel ve prospěch domácího celku. Po akci Kratochvíla překonal poprvé Kváču R. Zohorna. 

Ve 27. min. však už bylo vyrovnáno. Po rychlém průniku vypálil Heřman a svou střelou dokonale zaskočil Jekela v brance soupeře. I nadále se ale hrál vyrovnaný hokej s řadou nepřesností a šance nepřibývaly ani na jedné straně.

Do třetího dějství nevstoupili Jihočeši zrovna šťastně. Z kabiny dorazili pozdě a inkasovali dvouminutový trest. Hru v oslabení zvládli, ale sami nedokázali využít následnou přesilovku při vyloučení Krále.

Motor byl aktivnější, ale chyběl mu větší důraz v koncovce. A také ho srážela zbytečná vyloučení, jako když putoval na trestnou lavici Fillman.

Do obrovské šance se dostal deset minut před koncem domácí Kratochvíl. Ocitl se sám před Kváčou, českobudějovického gólmana však naštěstí překonat nedokázal.

Na druhé straně měl obrovskou možnost rozhodnout Nedorost, na jehož hokejku zamířil odražený kotouč. Zkušený plejer však minul odkrytou branku.

V samotném závěru hosté přece jen dotlačili kotouč do domácí sítě, ale již předtím zazněl hvizd rozhodčího. Po šedesáti minutách tak nebylo rozhodnuto a muselo se prodlužovat.

Nastavená pětiminutovka, byla hodně divoká a přinesla rušné momenty na obou stranách. Nakonec se však radovali domácí. Necelou minutu před závěrečným klaksonem po rychlé akce propálil Kváču Horký a zajistil Horácké Slavii cenný bod navíc.

Branky a nahrávky: 22. R. Zohorna (Kratochvíl), 65. Horký (R. Zohorna) – 27. Heřman (Kutlák). Vyloučení: 3:5, bez využití. Rozhodčí: Čech, Skopal – Jílek, Šperl. Diváci: 1627.

ČEZ Motor: Kváča – Kutlák, Pýcha, Fillman, Kučný, F. Novák, Vráblík – M. Bárta, Vampola, Nedorost – Čermák, L. Rob ml., Jonák – Prokeš, Vlček, Heřman – Beránek, Pajič, Galamboš. Trenéři Jelínek, L. Rob st. a Kotalík.