Před výkonem vimperských hokejistů lze jen smeknout, všichni si sáhli na dno, ale alespoň zasloužený bod z obzvláště horkého českokrumlovského ledu nepřivezli, když v posledních vteřinách zápasu inkasovali do prázdné branky posedmé.

Děravá sestava

Domácí, jak se dalo čekat, nastoupili sebevědomě v úplné sestavě tedy i s výborným Radkem Lukešem v bráně a jejich excelentní první pětkou vedenou jeho bratrem Miroslavem. Další nové posily byly v obraně a byly znát. Vimperští měli tradičně problémy se sestavou. V brance nastoupil Grulich záda mu kryl Kubovec, i když jeho zranění není plně vyléčené. V obraně ještě chyběl krom déle zraněných Ženíšek, naštěstí juniorce odpadl nedělní zápas, a tak obrana hrála v sestavě Předota, Pěnička, Horejš, M. Gabauer, Coufal. V útoku chyběl pro nemoc Hail a dále S. a J. Hrubí. Naopak se představil, a to v dobrém světle, junior Lang, Kouba hrál z pátečního tréninku s bolestivě nastřelenou patou. Sestava útoku: Slabý, Janda, Pošmourný – Král (od třetí třetiny Lácha), Novák, Macháček – Kouba, Pešl, Lang.

Výborná třetina

Utkání začalo hodně zostra a až do úplného závěru gradovalo, jeho úroveň se dá srovnat se zápasy play off. První šance na skórování přišla ale až v 6. minutě, kdy unikl mladík Lang, ale akci po faulu neproměnil. V následné přesilové hře trefil Janda pouze tyč již odkryté Lukešovy branky. Vimperští byli nadále aktivní, a když byl faulován Novák při signalizovaném vyloučení, tentýž hráč po nádherné přihrávce Slabého zahájil brankové zápasové hody. Po této brance domácí výrazně přidali, ale hosté díky zákrokům Grulicha odolávali. V závěru třetiny hráli hosté přesilovku, šance na zvýšení hubeného náskoku byly, ale zůstalo jen u nich.

Vyrovnáno

Hned v úvodu druhé třetiny domácí ujeli a zle tísněný útočník domácích nedal, překvapivě rozhodčí zákrok Pěničky posoudil tak přísně, že z něj bylo trestné střílení a domácí excelentní střelec Uhlíř se nemýlil – 1:1. Po vyloučení Coufala domácí hráli přesilovku a jednu vteřinu před jeho návratem evidentně kopli puk do branky Grulicha a vedli 2:1, veškeré protesty proti výroku byly marné. Ve 27. minutě po faulu Pošmourného si čároví rozhodčí ještě vymysleli, že hosté hráli v šesti a tak dvojnásobné oslabení bylo na světě. V něm ujížděl Pěnička z obranné třetiny a byl nemilosrdně zkosen, píšťalka zůstala němá a přečíslení pěti proti dvojici hostů domácí pohodlně využili ve třetí branku. Jako mávnutím proutku začal najednou rozhodčí Steiner vylučovat zase domácí a hosté již ve 28. minutě Slabým po nahození Pěničky a ve 29. minutě opět Slabým po přihrávce Předoty vyrovnali. Hrálo se dál a hosté měli oproti domácím k brance blíže. Nejdříve Janda minul v dobré pozici, pak Novák zblízka nedal a do třetice opět Jandovi Lukeš chytil nájezd.

Rozhodnuto

Ve 44. minutě Slabý neproměnil nájezd a z protiútoku domácí sice asi dopravili puk i s Grulichem do branky, ale rozhodčí rozpažil. Ve 45. minutě Pošmourný po nádherné spolupráci vsítil vimperskou čtvrtou branku a hosté šli po dlouhé době znovu do vedení. Ve 47. minutě jel na brankáře Lukeše sám Lácha, ale zakončení nezvládl, což byla velká škoda, protože tady se asi začal lámat zápas. Domácí první pětice totiž ve 49. minutě natolik roztočila kolotoč kolem vimperské branky, že nejdříve vyrovnala a o půl minuty otáčela vedení v zápase. V 52. minutě vimperská střídačka po akci Jandy již zvedala ruce, ale Lukeš zázračně chytil. Na hodinách již svítilo 53:34 když těžký puk vyrazil Grulich jen před sebe a domácí doklepli na 6:4. Ještě v téže minutě kapitán Janda opět zvedl rukavici, po nájezdu zacinkal pukem na obě tyče a puk se skulil do sítě. Hosté se pak nadechli k velikému náporu, domácí až sveřepě bránili i za cenu faulů, ale rozhodčí potrestal pouze jediný na Pošmourného, a to ještě po velkých protestech. V čase 58:47 tak hosté odvolali brankaře a hráli v šesti proti čtyřem. Šance na vyrovnání ale nepřišla, naopak českokrumlovský kapitán Lukeš dokázal vypíchnout puk na své modré a 12 vteřin před koncem jej dovezl do branky.

Zdeněk Ženíšek