Krátce na to byl ale vyloučen domácí Mařík za vysokou hůl a následné hákování a přerovští Zubři si zahráli šestiminutovou přesilovou hru. „Chtěl jsem si prohodit soupeře a pak přes něho přendat hůl. Potom jsem s hokejkou po něm ještě sáhl. Byla to hloupost. Nevšiml jsem si, jestli mu tekla krev, ale verdikt rozhodčího byl správný," litoval svých přestupků Martin Mařík.
Jihočeši se úspěšně bránili pět a půl minuty, dvacet vteřin před koncem přesilové hry však Klestil přece jen kapituloval. „Takový smolný gól ještě k tomu," držel se za hlavu trenér Tomáš Matušík. „Měli jsme to tak výborně rozehrané. Kdybychom tu přesilovky přečkali, možná bychom neprohráli. Tohle nám však sebralo hrozně moc sil," běduje Matušík.
Zubři se totiž díky gólu na 2:1 dostali do zápasu a jejich výkon nabral na obrátkách. Mnohem větší rána však Kohouty postihla v poslední minutě druhé třetiny. Tábor hrál přesilovku, navzdory tomu však třicet sekund před sirénou inkasoval vyrovnávací gól z hole Goiše.
K dovršení všeho zlého pak ještě sedm vteřin před klaksonem otočil bekhendovou střelou Dostálek na 2:3 ve prospěch Přerova. „Měli jsme jít do kabin s vedením, místo toho o gól prohráváme," kroutil hlavou Martin Mařík.
Další zlomový moment přišel ještě před zahájením poslední třetiny. Po větší potyčce byl vyloučen Luděk Krätzer za napadení protihráče na pět minut plus do konce utkání. „Jejich hráč přijel ke Klesťovi a normálně ho píchl hokejkou. Musel jsem se Tomáše zastat," vysvětlil své potrestání notně naštvaný Krätzer. „Pokud vím, ten hráč (Andrýsek pozn. red.) se v zápase vůbec na ledě neobjevil. Možná to ani nebylo z jeho hlavy a jen dostal pokyn od trenéra, aby něco vyprovokoval," domnívá se Matušíkův asistent Arpád Györi. Pokud to byl záměr, hostujícím Zubrům hodně pomohl. Přerov pak dalšími dvěma góly prakticky rozhodl.
Emoce plály a po čtvrté brance se ze střídačky musel odporoučet domácí kouč Matušík poté, co táborská střídačka inkasovala trest do konce utkání. Zápas pak dokoukal z tribuny. „Byl to smutný pohled. Musím ale ocenit kluky, že i za rozhodnutého stavu do toho dali srdce a makali až do konce," nedá na své svěřence dopustit trenér. Sedm minut před koncem totiž Kellner snížil na 3:5 a Kohouti se hnali za vyrovnáním. Tečku za utkáním však udělal přerovský Popelka do prázdné brány při power play Tábora.

Sen o I. lize skončil definitivně. Po dnešním utkání kvalifikace ve kterém Přerov doma porazil Sokolov 2:1 po samostatných nájezdech je jisté, že Tábor si zítra v Sokolově o postup do první ligy nezahraje. Sestupující Havlíčkův Brod nahradí v I. lize vítěz kvalifikace HC Zubr Přerov.