HC Tábor B – HC Vimperk 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Úvod utkání přinesl očekávaný tlak domácích hráčů, kteří v 6. minutě využili špatného střídání hostující formace a překonali poprvé brankáře Pixu – 1:0. Obdržená branka hosty nepoložila, hra se postupně vyrovnávala a dvacet vteřin před první sirénou bylo vyrovnané také skóre, když se po nahrávkách Korouse a Langa trefil Vítovec.

Ve druhé části byl Vimperk aktivnějším týmem a vynutil si několik přesilových her. Klíčovým momentem utkání byla přesilová hra hostů ze 38. minuty, která nakonec rozhodla o osudu celého utkání. Vimperští nejen že nevyužili nabídnutou početní výhodu, ale naopak sami dvakrát inkasovali a před třetí třetinou prohrávali v Táboře o dvě branky.

Hosté v úvodu třetí části nevyužili další přesilovou hru a v 50. minutě to bylo již 4:1. O minutu později jim domácí nabídli přes minutu a půl trvající početní výhodu pěti proti třem, ale ani v té se nedokázali vimperští střelci prosadit. Výsledek 4:1 vydržel až do závěrečné sirény. Devět nevyužitých přesilových her a dvě obdržené branky v početní výhodě z konce druhé třetiny rozhodly o neúspěchu Vimperka v jinak vyrovnaném utkání.

V neděli přivítají Vimperští na svém ledě v duelu o důležité body Radomyšl, která je v tabulce na osmém místě, dva body před domácím mužstvem.

Fakta z utkání - Góly a nahrávky: 6. R. Ježek (Prštický), 39. R. Pechánek (T. Kratochvíl), 39. J. Marek (Drda), 50. R. Pechánek – 20. Vítovec (Jiří Lang, Korous). Rozhodčí: F. Svoboda – Jirovský, Karlín. Vyloučení: 9:2. Využití: 0:0. Oslabení: 2:0. Diváků: 150.

Sestavy – Tábor B: Novák – Samec, Trieb, Škulina, Hlaveš, Košař, Hastrman – Kratochvíl, Pospíchal, Ježek, Drda, Pechánek, Marek, Jankovský, Rižák, Heršálek, Dudák, Prštický. Trenéři Pavel Kratochvíl a Petr Škulina. Vimperk: Pixa – O. Předota, R. Sitter, Tupý, J. Předota, Kačmar – P. Novotný, J. Sitter, Paule, Jiří Lang, Korous, Bojer, Samohejl, Krejsa, Vítovec. Trenér Pavel Předota.

1. Český Krumlov 8 0 1 0 63:23 25
2. Milevsko 7 0 0 2 53:30 21
3. Veselí n. Lužnicí 5 1 0 3 42:31 17
4. Tábor B 5 0 0 3 32:23 15
5. Humpolec 5 0 0 4 31:41 15
6. Žirovnice 4 0 0 5 32:31 12
7. Strakonice 3 1 1 4 27:32 12