Vyhráli jste 3:0, takže jste s průběhem zápasu spokojeni?
Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, protože Slavia má dobrý tým. Byli jsme stoprocentně připraveni a myslím, že 3:0 je dobrý výsledek. S tím jsme spokojeni.

Asistent trenéra Martin Štrba na pozápasové tiskovce ale hovořil v tom duchu, že s výsledkem je spokojený, ale s výkonem vašeho týmu už tolik ne. Souhlasíte s ním?
To je asi pravda. Tři body jsme tentokrát spíše vybojovali. Každý zápas musíme odehrát na maximum. První třetina byla z naší strany špatná. Je třeba makat od začátku až do konce a dneska tomu tak opravdu nebylo. Výsledek je super, ale výkon nebyl úplně dobrý.

Sledoval jste v týdnu, co všechno se kolem Slavie dělo?
Trošku jsem to sledoval a musím říct, že to není dobré. Nejen pro Slavii, ale i pro celou soutěž. Vyřešit si to však musí přímo v klubu.

Loni jste za Slavii hrál. Máte se svým bývalým klubem všechny pohledávky vyřešené?
Ano. Byl tam daný termín jednatřicátého srpna a do něj mi Slavia uhradila všechno, co mi dlužila. Dostal jsem vše, co jsem měl. Současní hráči Slavie ale asi takové štěstí nemají, což není dobré.

Byl to pro vás jiný zápas než ostatní, když jste nastupoval proti svému bývalému zaměstnavateli?
Speciální pro mě byl první zápas v Edenu. Teď už to nebylo nic zvláštního. Chystám se na každý duel stejně.

Měl jste v obměněném týmu soupeře ještě hodně bývalých spoluhráčů?
Bylo jich tam asi deset. Bylo fajn ty kluky vidět, ale teď už hrají za jiný tým než já. Teď už moje srdce bije za Motor.

Vypsali jste pro spoluhráče spolu s dalším bývalým slávistou Miloslavem Čermákem za výhru prémii do kabiny?
Něco tam samozřejmě bylo. Ale co konkrétně, to zůstane v kabině (úsměv).

Vyhráli jste už popáté v řadě. Má to blahodárný vliv na pohodu v mužstvu?
Pohoda je, ale musíme jít pořád do každého zápasu na sto procent. Vyhrávat a dostat se na první místo v tabulce. Chceme jít do play off z prvního místa. To je náš hlavní cíl pro základní část soutěže. Tým máme dobrý a věřím, že ho splníme.