Hosté nastoupili opět s Gábou v brance a mladík s velkým M na prsou předvedl další famózní výkon. V domácím dresu se představil českobudějovický odchovanec obránce Tomáš Prokop.

První velkou šanci zápasu měli domácí. Velecký s Drtilem nevyřešili situaci dva na jednoho špatně, ale narazili na výborného Gábu v brance soupeře.

Navrch ale měli českobudějovičtí hokejisté a činit se musel také Koutský v domácí svatyni. Ten si poradil s gólovou střelou Vaniše i jedovkou Nouzy. Poprvé kapituloval až v závěru prvního dějství, když ho zaskočila paradoxně hodně nenápadná střela Švihálka.
Do druhé třetiny vstoupili domácí s očividným odhodláním, ale na Gábu recept stále nemohli najít. A tak v polovině zápasu  uhodilo na druhé straně. Šikula Nouza si nabruslil  před Koutského a nedal mu šanci zasáhnout.

Záhy mohl Nouza přidat i třetí gól, když se řítil sám na Koutského, ale domácí gólman mu špičkou hole kotouč vypíchl. Na druhé straně překazil pohotový Vaniš radost Holíkovi.

Uklidňující třetí branka přišla hned v úvodu závěrečného dějství. Chmelířovu střelu tečoval Vaniš a Koutský nestačil zareagovat.
Domácí Šumperk ještě dokázal vykřesat jiskřičku naděje, když Gábu ve 48. min.   připravil o čisté konto nadvakrát Vachutka. Jenže Motor nechtěl připustit žádné komplikace. Nejprve se podruhé v utkání trefil Švihálek a definitivní podobu skóre stanovil  dvěma góly kapitán hostujícího týmu Straka.

Branky a nahrávky:  48. Vachutka (Prokop) – 19. Švihálek (Kuchejda, Pajič), 30. Nouza (Heřman), 42. Vaniš (Chmelíř, Rob), 51. Švihálek (Kuchejda, Punčochář), 53. Jos. Straka (Nouza, Heřman),  59. Jos. Straka (Nouza, Heřman).
Vyloučení: 7:4, využití: 0:2. Rozhodčí: Kubičík – Reich, Toman. ČEZ Motor: Gába – Punčochář, Vráblík, Mucha, Suchánek, Chmelíř, Žovinec, Kříž – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Boháč – Přibyl. Trenéři Rosol a Bělohlav.