Včerejší zápas měl slavnostní úvod. Vedení klubu totiž poblahopřálo k dnešním osmdesátinám někdejšímu českobudějovickému útočníkovi Miloslavu Hönigovi.

V domácí sestavě chyběl kromě dlouhodobých marodů nově také útočník Kohn, naopak po zranění poprvé nastoupil Langhammer.
Jihočeši vstoupili do zápasu aktivněji, ale první skutečně velkou příležitost měl třinecký Peterek. Výborného Kantora však nedokázal ani nadvakrát překonat. Co nedokázal zkušený útočník hostí, to zvládla domácí eskadra z NHL hned v první přesilovce zápasu. Prospal předložil ideálně kotouč Hanzalovi a vytáhlý centr z prostoru mezi kruhy zkušeně skóroval.

Znovu Hanzal měl na hokejce i druhý gól, ale Hamerlíka tentokrát nepřekonal. Na další góly se tak čekalo až do druhého dějství. Hned v jeho úvodu potvrdil Martin Podlešák, že nemusí být jen mužem pro černou práci, a po nečekaném odrazu kotouče od mantinelu pohotově prostřelil lehce dezorientovaného Hamerlíka.

Třetí gól na sebe nenechal dlouho čekat. Po pouhé minutě a devíti vteřinách  sice Hamrlík Knotkovu střelu ještě vyrazil, ale na dorážku kapitána Šimánka už byl krátký. Pro slovenského reprezentačního gólmana tak zápas skončil, protože ho v brance nahradil českobudějovický odchovanec Šimon Hrubec.
Do té doby dost zakřiknutým hostím svitla naděje v polovině zápasu, kdy dostali možnost hrát téměř dvě minuty přesilovku pět na tři.  Především díky výbornému Kantorovi v brance tak zůstávalo domácí konto čisté.

Hned v úvodu třetího dějství mohl definitivně rozhodnout Michálek. Vydareného přihrávku před téměř prázdnou branku však ve čtvrtý gól nepřetavil. Neuspěli ani v nájezdu dva na jednoho Podlešák s Mertlem.

Hosté se ale nevzdávali. V přesilovce měl velkou možnost Peterek, na skvělého Kantora v brance však nevyzrál. Necelé tři minuty před koncem se Třinečtí přece jen dočkali. Nejlepšího hráče zápasu  Pavla Kantora připravil o druhou extraligovou nulu obránce Hrabal.

Branky a nahrávky: 7. Hanzal (Prospal, Kotalík), 22. Podlešák (Mertl, Dej), 23. Šimánek (Knotek) – 58. Hrabal (Polanský). Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Jindra, Skopal. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 4382.

Mountfield: Kantor – Ptáček, Jank, Ference, Vydarený, Kolarz, Vráblík – Dej, Mertl, Podlešák – M. Michálek, Hanzal, Prospal – Kotalík, Langhammer, L. Květoň – Suja, Knotek, Šimánek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Třinec: Hamerlík (23. Hrubec) – Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Ovčačík – M. Růžička, Bonk, Varaďa – D. Květoň, Peterek, Zagrapan – Orsava, Polanský, Rákos - Klimenta, Podešva, Adamský. Trenéři: Turek a Janků.

Hlasy trenérů – Peter Draisaitl (Mountfield): „Za tři důležité body jsme moc rádi. Výrazně nás podržel Pavel Kantor v brance. Kvůli němu mě mrzí, že jsme neudrželi čisté konto. Náš výkon byl tentokrát kompaktní a důležité vítězství jsme vybojovali."

Pavel Janků (Třinec): „V první třetině si domácí vynutili velký tlak a můžeme děkovat jen brankáři Hamerlíkovi, že jsme prohrávali jen o gól. Domácím zachytal gólman výborně v průběhu celého zápasu. Na začátku druhé třetiny soupeř odskočil na dvoubrankový rozdíl a pak už zápas kontroloval."