První kroky Šimona Hrubce vedly mezi nejmenší vimperské hokejisty, které navštívil přímo na tréninku v jedné z vimperských tělocvičen. A byl na roztrhání. Děti jej ihned zasypaly otázkami, rozdával autogramy, fotil se a na ukázku přinesl třinecký dres a medaili za druhé místo v extralize. Poté již zamířil do restaurace na zimním stadionu, kde na něj čekala padesátka fanoušků a kamarádů, s nimiž dělal první hokejové krůčky na vimperském ledě.

„Začínal jsem jako útočník, do branky mě vlastně postavila až doktorka. Býval jsem často nemocný, tak mi doporučila, ať si raději stoupnu do brány, kde není taková námaha,“ vzpomínal Šimon Hrubec. „Jenže to se pěkně spletla. Je to pořádná dřina,“ dodal se smíchem a přiznal, že kvůli první brankářské výstroji dokonce prodal play station.

Přes České Budějovice, Písek, Tábor a Třebíč zakotvil dnes třiadvacetiletý brankář v Třinci, tedy jednom z nejsilnějších a nejambicióznějších týmů v extralize. Možná překvapí, na co ho vlastně Oceláři nalákali. „Požadoval jsem pouze kvalitní výstroj z Kanady včetně hokejek. O peníze mi nikdy nešlo a nejde dodnes,“ přiznal Hrubec. Během letošní sezony, v níž odchytal téměř 80 zápasů, prý zlámal 80 hokejek.

Zatímco v Českých Budějovicích mu jeho požadavek splnit nehodlali, na Ostravsku s tím problém neměli, a tak zamířil tam. Jak se mu v Třinci líbí? „Zázemí klubu je fantastické, je to jiný svět nejen v rámci republiky, ale i Evropy. Máme nádherný stadion, neskutečnou rehabilitační linku, perfektní fanoušky,“ pochvaloval si aktuální angažmá borec, jenž je známý i svými originálními děkovačkami po vítězných zápasech.

Budoucnost zatím příliš neřeší, brzy se bude hlásit v Třinci na zahájení letní přípravy. S týmem absolvuje soustředění v Turecku a slovenských Tatrách. Nějaké nabídky ze zahraničí zřejmě přijdou, vždyť výkony vimperského rodáka ocenil i reprezentační trenér Vladimír Růžička, když jej vloni na podzim pozval do národního týmu na turnaj ve Finsku. „Slyšet hymnu, obléci dres se lvíčkem, měl jsem husí kůži, byl to pro mě obrovský zážitek,“ řekl Hrubec, jenž by se v budoucnu nebránil ruské KHL a následně by se rád podíval třeba do Švýcarska.

Václav Hanzlík

Kromě hokeje myslí Šimon Hrubec i na ostatní. Společně se svou přítelkyní se věnují charitě, nakoupili například počítače do dětského domova nebo uspořádali charitativní prodej triček. „Chtěli jsme, aby i děti v dětském domově měly možnost, jakou mají ostatní děti,“ doplnil. V plánu prý mají i další projekty.