V brance Jihočechů se představil Dominik Halmoši a předvedl dobrý výkon. Českobudějovičtí fanoušci vypravili na Vysočinu čtyři autobusy fanoušků a hostující příznivci se mohli poprvé radovat již v 5. minutě. To David Kuchejda svým typickým způsobem vyjel zpoza branky a bekhendem zavěsil.

Utkání pokračovalo ve svižném tempu, diváci se rozhodně nenudili. Ve 13. minutě se dočkali ti domácí, když mohli oslavit vyrovnání svého týmu. Ondřej Malec nahodil od modré čáry kotouč na branku, kde nastal velký zmatek. Toho využil Martin Kuřítko, který dokázal doklepnout puk za Halmošiho. Do přestávky mohl skórovat ještě Velecký, ale jeho objetí branky gólman Motoru zneškodnil.

Českobudějovickým se povedl i nástup do druhé periody. Ve 23. minutě využil chvilkové nepozornosti domácí obrany Daniel Boháč, jenž dokázal z nulového úhlu dopravit kotouč za brankovou čáru. Po vedoucí brance se dostal Motor do tlaku a na ledě vládl. Možnost skórovat měl Šperger nebo Kuchejda, ale domácí brankář Rittich podával výborný výkon.

Motor předváděl opravdu kvalitní výkon a Dukla nestíhala. Rozšířit náskok svého celku mohl kapitán Kotalík, ale po individuální akci bekhendem našel pouze připraveného Ritticha. Jihočeši tak vedli po dvou třetinách jenom o jeden gól.

Do poslední části nastoupila Dukla s větším a tlačila soupeře v jeho třetině. Jihočeši přežili závar před brankou po střele Mocka, ale Halmoši musel lovit kotouč ze sítě v 53. minutě. To se kotouče ujal Marek Prokš a z ostrého úhlu s pomocí odrazu od zad českobudějovického gólmana vyrovnal.

Motor byl i po inkasované brance aktivní a v čase 59:20 se dočkal zasloužené vítězné odměny. Jan Novák vypálil od modré čáry a Rok Pajič přesnou tečí rozradostnil fanoušky i spoluhráče. Jihočeši byli v euforii a závěr zápasu už ubránili. Připsali si tedy cennou výhru 3:2 v Jihlavě, která byla pro Motor již třetí v řadě.

Již v pondělí čeká českobudějovický celek další důležitý duel, když v Budvar aréně přivítají osmé Benátky nad Jizerou (17.30).

Branky a nahrávky: 13. Kuřítko (Malec, Štěpánek), 53. Prokš (Seman, Mocek) – 5. Kuchejda (Šachl), 24. Boháč (Pajič, Kotalík), 60. Pajič (Novák, Kotalík). Rozhodčí: Vampola – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 2571.

ČEZ Motor: Halmoši – Novák, Pavlíček, Chmelíř, Vráblík, Kasík, Platil – Boháč, Pajič, Kotalík – Pšurný, Rob, Melka – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Vaniš, Šperger, Ferebauer. Trenéři: Rosol a Bělohlav.