V Praze na Slavii i ve Vítkovicích vyhráli shodně 2:1 po samostatných nájezdech a znovu klepou na dveře elitní desítky, která bude hrát play off.

Trenér Peter Draisaitl má i nadále důvěru vedení klubu a poslední dva duely naznačily, že oprávněně. „Byl to typický zápas dvou týmů, které se pohybují okolo desátého místa. Utkání se mohlo zlomit v přesilovkách. Nejprve je měly Vítkovice, pak my. Myslím, že to skončilo spravedlivou remízou a body se měly dělit. Penalty jsou vždy loterie. Tentokrát vyšly nám," zhodnotil průběh utkání.

Zklamán však nebyl ani vítkovický lodivod Peter Oremus. „Ve hře dozadu jsme podali dobrý výkon, tam není klukům co vytknout. Udělali jsme maximum pro to, abychom byli úspěšní. Po výhrách v Chomutově a doma s Libercem jsme opět bodovali, a přestože jsme získali pouze jeden bod, bereme ho," zdůraznil.

Bojovnost a koncentrovanost po celých pětašedesát minut. Tyto dvě vlastnosti z českobudějovických hráčů doslova čišely a stály za dvěma nesmírně cennými dvoubodovými výhrami. K tomu je třeba připočítat ještě famózního Jakuba Kováře v brance, jenž inkasoval pokaždé jediný gól. K tomu jako bonus dvě čistá konta v penaltových rozstřelech.

Oba víkendové zápasy byly z pohledu Mountfieldu hodně podobné. A nejen tím, že měly úplně stejný výsledek. „Jistý rozdíl bych přece jen viděl. Ve Vítkovicích se hrál celkově kvalitnější a rychlejší zápas. Jsem rád, že jsme k té kvalitě přispěli i my," pochvaloval si Draisaitl.

Přístup týmu k oběma posledním duelům byl opravdu příkladný. Všichni hráči podali skutečně koncentrovaný výkon s důrazem na minimalizování možnosti udělat nějakou chybu. „Hodně o tom pořád mluvíme. Vlastními chybami jsme letos poztráceli hrozné množství bodů a chtěli jsme hrát takhle zodpovědně. To byl náš cíl," přikývne Draisaitl.

Zatímco v pátek na Slavii se hrálo na hřišti téměř nejmenších možných rozměrů, ve Vítkovicích je naopak doslova letiště. „Je celkem zajímavé, jak se mění velikosti hrací plochy. Hráči se tomu musí přizpůsobit a reagovat, co v jaké situaci udělat. Svou roli to určitě hrálo," míní Draisaitl.

Boj o účast v play off bude ještě hodně dramatický. „Musíme hrát pořád koncentrovaně a nesmíme vynechat žádný detail. Rozhodovat může každé buly, každý souboj u mantinelu nebo případná ztráta puku. Hraje se o všechno a rozhodovat mohou právě detaily. Je třeba se koncentrovat až do konce sezony," burcuje trenér.
Základem je hrát dobře zezadu, což se jeho týmu o víkendu dařilo. „Nejsme tým, který by dával spoustu gólů. To se nám nedařilo, ani když jsme tady měli celý útok z NHL. Proto je třeba hrát stabilně zezadu a z toho vycházet," dává nahlédnout do svých plánů pro závěr sezony.

Jistotou, na kterou se může spolehnout, je Jakub Kovář v brance. V obou vítězných utkáních byl největší oporou svého týmu. „O tom, jaký je Kuba brankář, je zbytečné se bavit," chválí Draisaitl gólmanskou jedničku. „Ostatní hráči mu ale musí pomoci a podávat stabilní výkony. Potřebujeme teď každého, kdo pozitivně ovlivní výkony v náš prospěch. Kuba Kovář je teď ale náš jednoznačně nejdůležitější hráč. O tom je zbytečné se bavit. Ostatní se musí postarat o to, aby on dostal šanci vyhrávat nám zápasy," apeluje kouč na týmového ducha.

Kromě dlouhodobých marodů vypadl pro nedělní duel ze sestavy kvůli zranění také obránce Michael Kolarz. „Nemělo by se jednat o nic vážného a doufáme, že bude brzy zpět. Pokud bychom měli přijít o dalšího obránce, tak by to bylo hodně nepříjemné," uvědomuje si Draisaitl.

Kolarzovu pozici zaujal Stanislav Dietz, jenž se vrátil z prvoligové Třebíče, a obstál. „Standa to zvládl velice dobře," souhlasí Draisaitl. „Po dlouhé době naskočil do rozjetého vlaku, což není nikdy  jednoduché," zdůrazní. „Standa odehraje v Třebíči ještě jeden zápas, ale jinak už bude trénovat  s námi," dodá.