V úvodní finálové bitvě se favorizovaný Samson v Budvar Aréně na vítězství 6:4 pořádně nadřel a dvakrát prohrával o dvě branky. Spasil jej až jeho nejlepší hráč Martin Hanzal, který si připsal hattrick a celkem pět bodů.

Dalo se tedy předpokládat, že Milevsko bude ve svém království kousat ještě víc, ale to se nakonec nestalo. Budějovický klub si tentokrát pohlídal začátek a už v 5. minutě šel před početnou diváckou kulisou do vedení po trefě Davida Nedorosta.

Domácí celek dokázal na začátku druhé třetiny zásluhou Přívozníka srovnat skóre, ale to bylo z jeho strany vše. Další průběh skvěle režíroval Martin Hanzal, jenž hattrickem ve druhé třetině a svým čtvrtým gólem v 50. minutě zajistil budějovickým hokejistům uklidňující náskok, který ještě tři minuty koncem utkání vylepšil svým druhým zásahem David Nedorost.

Třetí zápas finálové série bude v úterý 14. března znovu hostit Budvar Aréna (18 hodin) a pokud Samson uspěje, znovu po roce oslaví triumf v krajské lize.

HC Milevsko – Samson České Budějovice 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 22. Přívozník (Bouška, Škrdleta) – 5. D. Nedorost (K. Ťoupal), 25. M. Hanzal (D. Nedorost, Šulčík), 37. M. Hanzal (Vydarený, Sičák), 39. M. Hanzal (Šulčík, Vydarený), 50. M. Hanzal (Vydarený, Sičák), 57. D. Nedorost (M. Hanzal).
Rozhodčí: Šperl, Vokoun – Diviš, Dančišin. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. Diváci: 1 370.
Milevsko: Panec – Kohout, Řezáč, Košař, Janda, Šedivý, Bouška, Růžek, Štekr – Eremiáš, Suchan, Nevšímal, Hraňo, Vochozka, Masopust, Škrdleta, Přívozník, Pouch, Radosta, Duda, Bílek.
Samson: Ludvík – Sičák, Vydarený, K. Ťoupal, Zich, Nehoda, Ferebauer, Brus, Liška – Šulčík, M. Hanzal, Kouba, Heřman, J. Hanzal, D. Nedorost, Suchánek, Mrkvička, O. Ťoupal, Zvoník, Sumerauer, Šuhaj.
Stav série: 2:0.