Poslední duely Jihočechům skutečně příliš nevyšly. „Nedáváme góly. To je celé. Šance, které si vypracujeme, neproměníme," má jasno asistent trenéra Martin Štrba. „Chybí nám v koncovce větší důraz a pohotovost," dodá.

Na tréninku se tomuto problému pochopitelně intenzivně věnují. „Děláme na to cvičení, hráčům to pořád dokola opakujeme. Nutíme je neustále do větší pohotovosti a přímočarosti. Ale přijde zápas a jsme v tom zase pomalí a nedůrazní," posteskne si.

Není to výmluva, ale trenérům chybí šest útočníků ze základní sestavy. Což musí být znát. „Ztráta to samozřejmě je, jsou to kluci z prvních dvou formací. Na druhou stranu máme jiné hráče, kteří střeleckou roli mají, ale bohužel ji nepotvrzují," připustí.

Zatímco se všemi ostatními soupeři má Motor aktivní bilanci, Jihlavě odevzdal ve čtyřech vzájemných duelech deset bodů a Třebíči jen o jeden méně. To už není náhoda. „S Jihlavou se to opakuje v každém utkání pořád dokola. Tlačíme se do nich, oni dají dva góly a na ně vyhrají. V těchto zápasech ale náš projev není až tak špatný," míní.

Horší je to s Třebíčí. „Proti Třebíči je to stejné, ale s tím rozdílem, že náš přístup je absolutně neprofesionální, laxní a s podceněním soupeře. Proto s ní prohráváme. Třebíč je v tabulce vysoko, má formu, ale naši hráči si to neuvědomují. Poslední zápas, který jsme s ní sehráli, to byla katastrofa," hněvá se.

Nepovedený duel také nezůstal bez odezvy. „Měli jsme důraznější pohovor a rozebrali jsme si zápas u videa. Přístup k utkání je na hráčích. Musí si to nastavit v hlavě. Bez ohledu na soupeře. Naši kluci jsou ale nastaveni na každý tým jinak. S Kladnem nastoupíme stoprocentně zkoncentrovaní. Tak, jak by to mělo být. Ale přijde Most, Třebíč nebo Kadaň a najednou si myslíme,, že jsme super hráči a přehrajeme je na půl plynu. To ale neexistuje," zlobí se na své svěřence.

Jenže právě Most a Kadaň budou nejbližšími soupeři Jihočechů. „Kluci k těmto utkáním musí přistoupit tak, jako bychom hráli o přežití a udržení soutěže. Na sto procent se soustředit, dát do hry srdíčko a bojovnost. Potom s takovými soupeři nemůžeme prohrát," má jasno. „Pokud k tomu ale přistoupíme jako naposledy s Třebíčí, tak prohrajeme s Mostem i Kadaní. Sice jsou to týmy ze spodku tabulky, ale nehrají špatně a mají v kádru kvalitní hráče. Neexistuje, abychom něco podcenili," zdůrazní.

Co trenéry trápí je marodka, která se nezmenšuje. Šestice útočníků zůstává i nadále mimo hru. „Blíží se návrat Chovana s Čermákem. Ostatní jsou na delší čas," posteskne si Štrba. Dlouhodobými marody jsou Rob, Pajič, Walker a Šulek.

V brance by měl opět dostat příležitost Petr Kváča, jenž se aktuálně dostal do role týmové jedničky. Záda mu kryje Ondřej Bláha. „Potřebujeme, aby byl v zápřahu i David Gába, takže bude jezdit na střídavý start do druholigového Písku," uzavírá Martin Štrba předzápasovou pohlednici.