V Benátkách jste měl na starosti správu sportovních zařízení. Platí to i nadále?
Ano. Správa sportovních zařízení je mé zaměstnání a s tím je spojený hokej, kde v klubu vykonávám funkci sportovního ředitele.

Je hokej v Benátkách sportem číslo jedna, nebo má spíše navrch extraligový volejbal?
Benátky nad Jizerou jsou malé městečko, které má sedm tisíc obyvatel, ale sportu je tady hodně a na kvalitní  úrovni. Kromě první ligy hokeje a volejbalové extraligy mužů se tady hraje fotbalová divize, špičkový badminton a k tomu je řada menších sportů, jako vodní slalom, hokejbal nebo florbal. Benátky jsou vyloženě sportovní město a radnice také sport výrazně podporuje.

Hokejové Benátky fungují jako klasická farma extraligového Liberce?
Dá se to tak říct. Když jsem do Benátek přišel, hráli jsme druhou ligu a po čtyřech letech se nám podařilo postoupit do první. Benátky jsou malé městečko s omezenými finančními možnostmi, tak jsme hledali různé varianty, jak se v první lize uplatnit. Dohodli jsme se s Libercem, který převzal i většinu ekonomických závazků. Funguje to parádně.

Z vaší stránky panuje spokojenost. Je to podobné i ze strany Liberce?
Věřím, že ano. Liberec u nás může obehrávat své mladé hráče. V kádru má několik kluků, kteří prošli právě Benátkami. Třeba i Ondřeje Vitáska, který si zahrál dokonce na mistrovství světa. Jsem přesvědčen, že Liberci se to vyplácí. A u nás v Benátkách zase lidem nabízíme kvalitní soutěž.

Jaký je v kádru poměr vašich kmenových hráčů a hokejistů z Liberce?
Bývalo to jinak, ale v současné době máme pouze dva své kmenové hráče. Zbytek jsou liberečtí odchovanci nebo hráči, které si klub vyhlédl, koupil a u nás je zkouší. Dá se říct, že minimálně devadesát procent kádru tvoří hokejisté Liberce.

Cílem vašeho týmu je postup do play off?
Především u nás chceme vychovávat mladé hráče. To je priorita, že mohou hrát kvalitní soutěž. Play off je k tomu jako bonus. Jiné cíle u nás nemáme.

Návštěvy na vašem stadionu se většinou pohybují mezi dvěma až třemi stovkami diváků. Není to málo?
Je pravda, že návštěvy se pohybují v tomto rozmezí. Ale loni jsme hráli play off s Mladou Boleslaví a bylo narváno.To v našem případě znamená patnáct set a sedmnáct set lidí. Máme totiž malý stadionek. Když se to spočítá na procenta, tak naše návštěvy zase až tak hrozné nejsou a předčí i řadu větších měst.

Co očekáváte od zápasu v Českých Budějovicích?
Já osobně se do Budějovic především moc těším. Samotný zápas pro nás bude asi hodně těžký. Liberečtí Bílí Tygři mají marodku, což se samozřejmě dotýká i nás. Navíc i my máme některé kluky mimo hru, takže nastupujeme z padesáti procent s juniory. Jsou to šikovní kluci, ale přece jen nemají zkušenosti. Proto také byly naše výsledky v posledních zápasech špatné. Rádi bychom ale překvapili.

Extraliga má reprezentační přestávku. Nedostanete tudíž nějakou výraznější hráčskou injekci z Liberce?
To je nepravděpodobné. Prioritní jsou výsledky Liberce v extralize. Nový trenér Čada bude chtít mít kádr pohromadě. Maximálně by nám mohli uvolnit jednoho až dva hráče. V úvahu připadají snad jenom Víšek a Vlach.

V Budějovicích jste se mohl v roce 2004 stát generálním manažerem, když jste se dostal až do finále výběrového řízení. Vzpomenete si na to ještě někdy?
Na Budějovice vzpomínám vždycky rád. Tehdy se stal manažerem Franta Joun. Za mého působení v Písku ale fungovala spolupráce s Budějovicemi vždy bezvadně. Ať už to bylo za Karla Pražáka, Mojmíra Šatavy nebo Jaroslava Pařízka.

Dlouhé roky jste vedl hokej v Písku. Co říkáte tomu, že se tam hraje pouze krajský přebor?
Je tragédie, kam hokej v Písku dospěl. A strašně mě to mrzí. Nikdy jsem si nedovedl představit, že bychom v Písku hráli krajský přebor se Žirovnicí nebo Radomyšlí. Je to hodně smutné.