Ve čtvrtém čtvrtfinále byla vaše převaha nad Přerovem nejmarkantnější, i když se hrálo na jeho stadionu. Cítili jste to podobně?
Už ke konci třetího utkání bylo vidět, že Přerovským trochu docházejí síly. Věděli jsme, že když se v tom čtvrtém dostaneme do vedení, tak jim budeme síly brát více a více. To se nám podařilo. Důležité bylo, že jsme dali hned v první třetině gól. Když už soupeř měl nějakou šanci, tak nás perfektně podržel Petr Kváča v brance. Puky kolem jeho branky už jsme pak měli pod kontrolou.

Odpor soupeře definitivně zlomil váš druhý gól v závěru druhé třetiny?
Řekl bych, že ano. Přerov se tlačil do branky, byly tam nějaké roztržky. Takový jeho klasický hokej, jak hraje vždycky. My jsme ale měli chladnou hlavu a do ničeho jsme se s nimi moc nepouštěli. Hráli jsme si to, co jsme chtěli. Dobře zezadu, a když se naskytla nějaká šance, tak jsme ji využili. Takhle je třeba v play off hrát.

Do potyček se soupeřem jste se nepouštěli, ale když už na jednu větší v prostřední části hry došlo, tak jste si vedli statečně.
Nebyl jsem na ledě a pořádně jsem to neviděl. Nějaká mela tam byla, ale máme hráče, kteří si umí poradit i v těchto situacích.

Před vaším gólem jste obral o puk domácího hráče ve středním pásmu. Zaskočil jste ho?
Byli jsme s Lubošem Robem domluveni na nějakém signálu, který nám ale bohužel nevyšel. Domácí hráč tam dost nesmyslně vezl puk, tak jsem mu ho vypíchl a ujel mu. Gólman mi nechal celkem dost volného místa, takže to nebylo až tak složité trefit.

Další gól jste pak mohl přidat hned po přestávce. Co chybělo k tomu, abyste znovu Klimeše překonal?
Šanci jsem měl. To je pravda. Pro nás je ale důležité hlavně vítězství a je jedno, kdo góly dá. Hlavní je, že jsme vyhráli 4:0. Kdyby nám to někdo řekl před začátkem série, tak bychom mu nevěřili. Z naší strany to byl dobrý týmový výkon, který nás může posunout zase dál.

Čtěte také: Dřevorubce na Novohradsku zavalil strom

Vy jste u toho loni nebyl, ale váš tým s Přerovem v základní části soutěže ani jednou nevyhrál. Letos jste ho naopak osmkrát v sezoně porazili. Čím si vysvětlujete takový obrat?
Asi nám jejich hra svědčí (úsměv). Máme hokejové mužstvo, a když nám začnou hrát do těla, tak se s tím dokážeme vypořádat. Nejsme nijak podráždění a máme chladné hlavy. Hokejovostí takového soupeře přehrajeme. Poměr 8:0 za sezonu je pro Přerov krutý, protože nehraje vůbec špatně. Ukázala se ale síla našeho mužstva. Vyhráli jsme ve čtyřech zápasech a za to jsme rádi.

Je příjemné, že díky výsledkově hladkému postupu získáte také prostor na odpočinek?
Vyhráli jsme sice 4:0, ale série byla náročná. Přerov hraje fyzický hokej a stojí to proti němu spoustu sil. Jsem rád, že máme trochu volna. Máme tam nějaká drobná zranění. Doléčíme je, odpočineme si a připravíme se na další zápasy.

Přečtěte si také: Kapitán Jakub Doktor rozhodl a povede juniory Motoru do čtvrtfinále proti Kladnu

V semifinále vás čeká Slavia Praha nebo Frýdek-Místek. Vypadá to spíše na sešívané, kde jste strávil největší část kariéry. Lákala by vás tato série?
Ani bych neřešil, proti komu budeme hrát. Na semifinále se těším, a pokud to bude proti Slavii, tak pro mě to bude zase něco trochu jiného. Loni jsem stál na druhé straně. Trošku pikantnější by to bylo, ale teď jsem v Motoru a budu chtít, abychom postoupili.

Čtěte také: Motor dokázal zvítězit nad Přerovem i počtvrté a slaví postup do semifinále!