Hosté přitom měli problémy se sestavou. Na marodce mají momentálně hned několik hráčů. „Je fakt, že nějaká zranění máme, takže jsme museli trochu improvizovat. Ale celou dobu jsme říkali, že potřebujeme široký kádr a teď jsme rádi, když ho skutečně máme,“ přikyvuje asistent trenéra Luboš Rob.

Začátek zápasu ale jeho tým propal a inkasoval branku hned po sedmatřiceti vteřinách. „Celou dobu jsme si říkali, že začneme pozorně, abychom do desáté minuty nedostali gól. A pak jsme ho dostali hned při první střídání. Mužstvo však prokázalo svou sílu a odolnost,“ chválí svůj tým.

Václav Nedorost vyrovnal už v sedmé minutě po krásné akci dokonce ve vlastním oslabení. „Od té doby jsme podávali týmový výkon a věděli jsme, za čím jdeme. To bylo vidět i na ledě. Přitom Havířov hrál velice dobře, ale ve druhém utkání u nás byl agresivnější. Tentokrát ani jeden tým nechodil dopředu úplně na plné pecky. Hrálo se více na jistotu. Ale byl to tvrdý zápas, který měl všechny parametry play off,“ stručně Rob zhodnotil třetí vítězný zápas.

Rozhodující pro vývoj utkání byla druhá třetina, ve které byl Motor lepší a také soupeři odskočil na dvoubrankový náskok. „Odskočili jsme zaslouženě a možná jsme mohli přidat ještě jeden gól. Ale byli jsme rádi za vedení o dva góly. Play off není o nějakých střeleckých dostizích. Když se vede, tak je třeba si náskok pohlídat,“ zdůrazní.

Přesně v tomto duchu se odvíjela i třetí třetina. Havířov měl možnost vrátit se do zápasu v přesilovce pět na tři. Hosté se ale ubránili, což byl jeden z klíčových momentů zápasu. „To oslabení jsme odehráli velice dobře a pro třetí třetinu to byl rozhodující moment. Do konce zápasu tam měl Havířov ještě dvě akce, kdy nám prošel do pásma, ale to se v takovém utkání stane. Jinak jsme to měli pod kontrolou,“ chválí si Rob.

Havířovští nehráli tak agresivně jako třeba ve druhém zápase série na jihu Čech. „Nasazení a důraz tam byly z obou stran, ale hrálo se čistě, takže nedocházelo k tolika vyhroceným situacím. Emoce tam byly, ale zápas byl vedený slušně. Všechno bylo v rámci toho, co jsme očekávali,“ uzavřel své ohlédnutí za třetím utkáním.