Velká Radouň – HC Vimperk 2:5 (1:0, 1:2, 0:3). V těžkém pátečním nočním zápase v Jindřichově Hradci se mužstvo Vimperka nemohlo dlouho dostat do optimální pohody, nakonec nezměrným úsilím všech hráčů se první semifinálový zápas podařilo vyhrát.

Ospalý úvod

Na začátku zápasu výkon obou mužstev nepřipomínal, že se hraje o finále. Obě mužstva těžce bruslila, a i když za to mohl nekvalitní led, velká únava nad bojovným nasazením dominovala. První se z letargie probudili domácí, kteří využili chyb hostů a Kašpar ve 4. minutě dvakrát během několika vteřin zázračně zasahoval na čáře. U hostů se první začala probouzet druhá pětka, která sehrála vynikající zápas. Král mohl hned po minutě skórovat, ale střílel do brankáře, a opět Král v oslabení vypíchl puk, jel sám na brankáře Radouně Horala, ale zakončil do jeho náruče. V 9. minutě šel podruhé pykat J. Hrubý, hosté nepřesně vyhodili puk, ten se vrátil před branku Kašpara, kde osamocený radouňský Gurka pohodlně do prázdné branky skóroval. Hosté přidali, ale ani Janda střelou z úhlu, ani dvojice Pošmourný – Pitel, která si několikrát vyměnila puk, nebyla úspěšná. V 15. minutě byl sám před Kašparem radouňský Hauser, ale naštěstí branku minul. Ještě větší šanci měl vimperský Pitel, který dostal nádhernou přihrávku od Pešla, ale brankář Horal vykopl puk špičkou brusle z růžku branky. Do konce třetiny se mohl ještě prosadit dvakrát Novák, ale nestalo se.

Srovnáno

Jak se to má hrát, předvedla hned v první minutě druhé třetiny druhá pětka. Král našel nádhernou a dlouhou přihrávkou Nováka a ten jistě bekhendový blafák proměnil. Vimperk mohl jít do vedení za další dvě minuty, Pitel jel sám na domácího brankáře, ale v rozhodující chvíli mu puk na špatném ledě ujel. Při vyloučení Ženíška domácí zvýšili tlak, ale velkou příležitost kterou si vytvořili, nedotáhli ke zdaru, střela šla vedle. Ve 34. minutě Kašpar podruhé v zápase kapituloval. Puk se od mantinelu dostal na modrou a Hauser využil zmatku před brankou, jeho ne příliš prudká střela doputovala až za záda Kašpara – 2:1. Hosté se ale nechtěli smířit s takovýmto stavem. Pitel s Pošmourným sice měli před domácím brankářem dost času, ale důrazně nezakončili. V konci třetiny začali hrát hosté přesilovku, trenéři na ní postavili to nejlepší a po závaru Šedivý přesně přihrál najíždějícímu obránci Ženíškovi mezi kruhy, a ten nekompromisní střelou vyrovnal na 2:2.

Více v tištěném vydání v úterý 4. března 2008.