Tento tým je znám jako velice kvalitní, vždycky urputně bojující a výborně bruslící.

HC Vimperk – Lužnice B 10:13. Branky a nahrávky Vimperka: Kašpar 3, Slanina a Janda 2+2, Böhm 2, Vintr 1+1, Hrůša 0+1. Soběslav nezůstala své pověsti nic dlužna. V utkání 3. tříd musel za nemocného brankaře zaskočit malý kolega z týmu vimperských Gepardů (2. třídy) s minimální zápasovou zkušeností. I když zachytal nadmíru kvalitně, spoluhráči mu tolik nepomohli, jak bylo třeba, a proto se soupeř po první třetině dostal do hrozivého náskoku 6:1. Po přeskupení útoků se hra podstatně zvedla a téměř nemožné se málem konalo. Myšáci začali stav zápasu stahovat, ale výborně bruslící soupeř to už nedopustil. Tomuto týmu patří uznání za bojovnost a za to, že hráli naplno i za velice nepříznivého stavu.

HC Vimperk – Lužnice B 6:5. Havel 3, Narovec 2, Kovář a Havlíček 0+1. Druhý tým musel o své konečné vítězství urputně bojovat až do konce, oporou byl brankář Kopolovič a střelecky uspěl Damián Havel.

HC Vimperk – HC Lužnice B 3:3 (1:1, 0:0, 2:2). V soutěži 4. tříd nastupoval domácí celek proti vysokému favoritovi soutěže. Bohužel, tvrdý trend vedení zápasu se přenesl i na velké hřiště a na ledě se jiskřilo. Vimperk začal utkání s respektem, ale velice dobře bránil, Soběslav se sice ujala vedení, ale šance byly na obou stranách. Ke konci třetiny domácí vyrovnali hezkou střelou Jandy z mezikruží. Druhá třetina byla nejurputnější, nervozity přibývalo na ledě i v hledišti, ale brankáři uhájili čistá konta. Ve třetí třetině se hrál nejlepší hokej. Vimperk se ujal vedení po šťastném nahození Kováře z rohu a zdálo se, že by mohli domácí vedení udržet, měli převahu a rozhodně více ze hry, spálili několik dobrých příležitostí a soupeř je potrestal po rychlém protiútoku. Stav 2:2 vydržel až téměř do konce a asi by spravedlivě ukázal na předvedenou hru, ale minutu a půl před koncem hrací doby se po prohraném vhazování v obranném pásmu Myšáků dostal k puku soupeř a tečované nahození skončilo v síti jinak pozorně chytajícího Kopoloviče. Někteří Myšáci po urputném boji a nešťastném gólu ztratili hlavu a byli zdrcení, ale do konce chybělo ještě 84 sekund a trenér Kašpar si vyžádal oddechový čas. První sestavená pětice získala útočné pásmo, Vimperk vystřídal, druhá pětice vybojovala po vhazování puk a Ondra Kovář ho ve skrumáži poslal za záda soběslavského brankáře!

Stačila minuta a stav tedy byl opět vyrovnaný a takto již zůstal až do konce hrací doby. Pro všechny aktéry „infarktový“ závěr, který opět všem připomněl, co všechno se v hokeji dá stihnout za krátký čas. Pro Myšáky šťastný a spravedlivě vybojovaný závěr nepřinesl jen jeden bod do soutěže krajské ligy 4. tříd, ale i další neocenitelnou zkušenost, že pro dobrý výsledek je třeba dát do hry celé srdce.

Myšáky čeká poslední kolo krajské soutěže v tomto roce, v neděli zajíždějí do Tábora, odkud se mladší část přesune do Mostu, kde se zúčastní Christmas Cupu této kategorie hokejistů. Bude to vyvrcholení dvouleté zápasové praxe a porovnání úrovně pro kluky ročníku 2002 a 2003, utkají se se stejně starými soupeři a ve skupině mají opravdu soupeře zvučných jmen: KHL Chomutov, Letci Letňany, Rebel Havlíčkův Brod, Slavia Praha a HC Plzeň! Další malý turnaj je pak organizován ve Vimperku a ihned den poté zajíždějí Myšáci na turnaj v Břeclavi.

Roman Böhm