Stadion ve Veselí je známý svým ledovým klimatem, který ještě umocňovalo mrazivé počasí, takže byly z řad trenérů i přítomných rodičů obavy o nachlazení malých vimperských hokejistů.

Aby se v úvodu zahřáli, nastoupili ve dvou utkáních v minihokeji kategorie třeťáků a vedli si velice zdatně, nasypali svým soupeřům celkem 36 branek a prodloužili tím svoji vítěznou sérii.

Lužnice A – HC Vimperk 7:14. Branky Vimperka: Havel 5, Kašpar 4, Slanina 3, Janda a Vintr 1.
Lužnice A – HC Vimperk 7:22. Havlíček 6+2, Kovář 4+3, Narovec 4+1, O. Gabauer 3+1, Böhm 2+2, Vozobule 2, Bubík 1+2 .

V hokeji 4. tříd nastupoval domácí celek jako vysoký favorit a i přes to, že Vimperk nezahrál herně nejhorší utkání, soupeř většinu chyb tvrdě trestal a skóre pravidelně narůstalo až na konečných 12:2 (2:0, 4:1 6:1), kdy si inkasované branky rovnoměrně rozdělili na svá konta oba gólmani.
Za hosty zaznamenali gól ve druhé třetině tečující Hradil a ve třetí po skrumáži Kašpar. I přes vysokou porážku se zdá, že se Myšáci pomalu dostávají do systému hry ve velkém hokeji, hledá se optimální složení útoků i obranných dvojic a uvidíme, jestli dokážou po delší pauze také zvítězit v soutěži 4. tříd, v neděli hostí doma lužnické „béčko“.

Malým negativem na celkových výsledcích je ale počet gólů obdržených. Doufejme, že pokles formy brankářů zavinilo pouze chladné počasí a oba se zase dostanou do dobré formy, která bude pro další pokračování v sezoně nutná. Kromě pokračující krajské soutěže totiž čeká na Myšáky několik dobře obsazených turnajů v období vánočních a povánočních svátků.

Roman Böhm