Před zápasem byly v týmu určité obavy z tohoto soupeře, protože za Č. Budějovice nastupují v této kategorii opravdu hráči 4. tříd a rozdíl mnohdy dvou let věku je ve fyzické síle a hlavně v herní zkušenosti patrný.

Nicméně Vimperáci se pustili do soupeře bez respektu a možná ho aktivním pojetím i překvapili, protože šance si vytvářeli spíše hosté. Z jedné z nich zaznamenal Vintr první branku a tak skončila i první třetina. Hubené vedení se dařilo držet dlouho a je škoda, že Vimperk nenavýšil své skóre, protože příležitosti k tomu byly. Bohužel, iniciativa se začala mírně přelévat na stranu domácích, ale Vimperk s pozorným brankářem Kopolovičem odolával. Po jedné z chyb sice Budějovice vyrovnaly, ale vzápětí šel Vimperk opět do vedení gólem Jonáše Narovce a zdálo se, že by to mohlo mít na domácí nepříznivý dopad. Hrála se pořád vyrovnaná partie, šance byly na obou stranách, ale nakonec přišlo šťastné vyrovnání z hole Jaroslava Pouzara mladšího a domácí si oddychli. Zápas směřoval ke spravedlivé remíze, když rozhodčí zapískal sporný zákrok jednoho z vimperských hráčů jako faul a z následného trestného nájezdu se poprvé dostali domácí do jednobrankového vedení, které již vzhledem ke krátké době zbývající do konce udrželi.

Hokejisté vimperské přípravky byli velice smutní z nešťastného konce, ale zaslouží opravdu absolutorium, protože sehráli v Budějovicích více než vyrovnané utkání a rozhodně sbírají herní zkušenosti s hrou na celém hřišti rychleji, než se čekalo. Je škoda, že utkání ne zcela zvládl svým přístupem rozhodčí, který rozhodoval nepřesně na obě strany.

Je vidět, že i přes nezkušenost a mladší věk nebude tento tým hrát v soutěži 4. tříd roli outsidera a i když je jasné, že favorizované týmy budou nad jeho síly, snad se s trochou štěstí nějaký bodík podaří proti hratelnějšímu soupeři urvat, třeba nyní s Hlubokou nad Vltavou.

Roman Böhm