Na zájezd odcestovalo se dvěma brankáři (Kopolovič a Tischler) dvanáct bruslařů a před samotnými utkáními se dohodli trenéři obou týmů, že se bude hrát minihokej v provedení 3. tříd, tedy tři proti třem v poli. Toto se ukázalo jako velice dobrý tah, tempo zápasu je vyšší a klade větší důraz na zapojení jednotlivce do hry.

Týmy byly rovnoměrně rozdělené a celkový úspěch je pro Vimperské velmi lichotivý, neboť na ledě v Ledči moc týmů v této kategorii neuspělo. Potěšitelný byl i fakt, že Myšáci se nenechali zlomit nepříznivými vývoji utkání a trpělivě hráli svoji hru a dokonce se zdálo, že v tomto fyzicky náročném hokeji měli vždy v závěru zápasů trochu navrch.

Výsledky jednotlivých zápasů: HC Ledeč A – HC Vimperk A 7:12. Branky a asistence Vimperka: Slanina 4+1, Zahradník 3+0, Hrůša 2+2, Dubský 2+0, Vozobule 1+2, Narovec 0+2. Výsledek byl dlouho na vážkách, Ledeč nastoupila ve vysokém tempu, ale obrana a brankář Kopolovič držel čisté konto, z protiútoků domácí inkasovali a Vimperk vedl překvapivě 3:0. Ovšem domácí dokázali ještě v první třetině srovnat, i druhou ale prohráli jen o jeden gól a přestřelka pokračovala, hosté pak v závěru skóre zlomili a zvítězili.

HC Ledeč B – HC Vimperk B 3:3. D. Kašpar 2+0, O. Gabauer 1+0, Böhm 0+1, Janda 0+1. Nejvyrovnanější utkání co se týče skóre, ale pro Vimperk byla největší překážkou reprezentační brankářka v brance domácího týmu, který pak šťastně vyrovnal v poslední sekundě zápasu.

HC Ledeč B – HC Vimperk A 2:5. Slanina 4+0, Vozobule 1+1, Narovec 0+1, Hrůša 0+1. Zejména střelec Slanina měl zásluhu na vítězství hostů a svými dvěma zásahy v poslední třetině definitivně rozhodl o konečném výsledku. Starší hráče Vítka Vozobuleho, Jonáše Nárovce a Patrika Zahradníka, mající na starosti hlavně defenzívu, doplňoval agilní a s chutí hrající Petr Hrůša, střelec Jan Slanina a nováček sbírající v této sezoně zkušenosti Dominik Dubský. V brance Vimperka A byl Petr Kopolovič.

HC Ledeč A – HC Vimperk B 7:21. Janda 7+1, Bubík 5, Kovář 3+1, D. Kašpar 3+1, O. Gabauer 2+1, Böhm 1+5. Opět trochu divoký výsledek, hráči si s chutí zastříleli, ale nutno říci, že hra se díky systému tří proti třem přelévá ze strany na stranu a je mnoho gólových příležitostí. Brankář Vimperka Jan Tischler čelil navíc úspěšně třem trestným nájezdům. Pohledná byla zejména hra prvního útoku hostí, který tvořili téměř nejmladší hokejisté týmu Martin Janda, David Kašpar a Martin Böhm, kteří dokázali spolu pohledně kombinovat a střelec Janda zatížil významně svými sedmi brankami konto soupeře. Druhý útok měl velice dobře zabezpečenou obranu zkušenými obránci Ondrou Gabauerem a Jirkou Bubíkem, trojici doplnil Ondra Kovář hrající svá první utkání v trojicích.

Roman Böhm