Na ledě se tedy již objevili dříve zranění obránci Ženíšek a Voldřich a z daleké ciziny se vrátil i Novák. Mužstvo se tedy připravuje a trenéři ještě přemýšlejí nad drobnými úpravami v sestavě a asi největší otázkou je, kdo nastoupí do branky. Po vstupu do nového kalendářního roku dostával z důvodu nemoci Grulicha více příležitostí Zeman a rozhodně nikdy, i třeba přes osm obdržených branek na David Servisu, nezklamal. Také Grulich úspěšně dochytal druhou polovinu zápasu s Humpolcem a ve Veselí předvedl dobrý výkon.

Zprávy z tábora soupeře nejsou žádné, mužstvo Humpolce se těší na své první historické play off a jeho kvalitní tým bude těžkým soupeřem.
Dnes je jasné, že klíčovým zápasem bude dnešní první utkání, které se ve Vimperku hraje od 19 hodin. Vítěz tohoto utkání bude mít velice výhodnou pozici v odvetě, která je na zimním stadionu v Humpolci na pořadu v neděli od 17.00. Pro Vimperk je důležité i to, že případné rozhodující třetí utkání by se hrálo opět ve Vimperku, tentokráte ve středu od 19.00.

Hráči zvou všechny, kdo chtějí mužstvo povzbudit, do ochozů zimního stadionu, protože před bouřlivým a početným publikem se hraje nejlépe.

V dalších čtvrtfinálových zápasech Penta cupu se střetnou dvojice Veselí nad Lužnicí – Hluboká nad Vltavou (dnes od 19 hodin), David servis České Budějovice – Soběslav (zítra od 19.30) a Velká Radouň – Radomyšl (dnes od 20 v J. Hradci).

Zdeněk Ženíšek