Hluboká nad Vltavou - HC Vimperk 5:3 (3:1, 1:0, 1:2)

Hosté sice nastoupili pouze se 14 hráči v kombinované sestavě, ale to je za předvedený výkon vůbec neomlouvá.

Do zápasu nastoupili profesorsky a domácí s plným nasazením. Po sérii úspěšně vyhraných soubojů se dostal puk k modré a pohotová ne příliš prudká střela prošla klubkem hráčů a mezi nohama Grulicha do sítě, bylo to 1:0 a ze zápasu uběhlo pouze 24 vteřin. Naštěstí pro Vimperk ihned druhá pětice na vedoucí branku Hluboké v čase 1:25 odpověděla a vyrovnala. Pak se hrál rychlý hokej na obou stranách a vypadalo to, že Vimperk má přeci jenom opticky více ze hry. Domácí sice mohli v 6. minutě opět skórovat, ale z úniku stříleli nad. Hosté měli dvě velké příležitosti, tu první Kouba v polovině třetiny a za tři minuty Lang zblízka do brankaře. V 17. minutě v oslabení objel hlubocký útočník branku Vimperka, u tyče zastihl nepřipraveného Grulicha a z úhlu úspěšně střílel za záda vimperského brankáře. Když v poslední minutě hráli Vimperští přesilovku, postavil trenér Kašpar mimo pořadí první pětku, aby vyrovnala, ale po sérii chyb a nedůsledností to byli domácí, kteří zvýšili na 3:1.

V úvodu druhé třetiny hráli hosté dokonce dvojnásobnou přesilovku, ale naprosto špatně, a když ve 22. minutě ke dvouminutovému trestu dofasoval Pošmourný za řeči osobní desetiminutový trest, rozpadla se sestava hostů jako domek z karet. Hosté se nemohli po zbytek třetiny dostat do tempa a nic jim nešlo. Ve 30. minutě domácí skórovali počtvrté, a to již byl v brance Vimperka od druhé třetiny Zeman. Teprve po polovině třetiny měl hlubocký brankař první zákrok třetiny, kdežto vimperský brankař hned následně musel během několika vteřin třikrát řešit velice zapeklitou situaci. Když ještě posledních pět minut třetiny byl mimo hru zraněný Předota, Vimperk byl rád, že tato extrémně špatná třetina skončila bez dalších branek v jeho síti.
Ve třetí třetině hosté zmobilizovali síly, chtěli, ale již se jim podle přestav nedařilo. Ve 43. minutě po Coufalově zatažení ze vzduchu Slabý snížil na 2:4, ale to bylo prakticky od Vimperka vše. Domácí hru kontrolovali, také nepříjemně hrozili a hosté nevyvinuli takový tlak, aby se jim dařilo. V 55. minutě hosté udělali kardinální chybu ve střídání a pro tři hlubocké útočníky bylo hračkou úspěšně zakončit. Poslední brankovou tečku si minutu před koncem zapsal Vinš když se jeho puk dostal těsně za čáru, ale na další redukci skóre nebyl již čas ani prostor.

V neděli je ve Vimperku hostem Velká Radouň a doufejme ve zlepšení výkonu, doufejme, že pád tabulkou se tímto utkáním zastaví.

Zdeněk Ženíšek