HC Vimperk - HC Tábor 4:5 po nájezdech (2:0, 2:1, 0:3 -0:0)

Hosté přijeli do Vimperka v pozici vedoucího týmu soutěže a je to úplně jiný Tábor než z minulosti, řada nových hráčů v minulosti působící ve vyšší soutěži je znát. Domácí se se soupeřem porvali opravdu srdnatě a byli po dvě třetiny lepším týmem a až se povede odstranit výpadky v soustředění, v obranné činnosti a zbytečná vyloučení za fauly v útočném pásmu, bude vimperský tým i proti takovýmto soupeřům vyhrávat.

Domácí začali utkání aktivněji než hosté a také již ve 3. minutě dokázali Jandou využít první přesilovku ke vstřelení branky. Při následném vyloučení Nováka dokázal ujet Janda, byl sražen a následná střela Slabého při výhodě jen o vlásek míjela odkrytou tyčku. V 7. minutě se vydal na „pěší“ výlet Pešl, dostal se celým kluzištěm až před brankáře, ale nezakončil přesně. Následně ani Hrubý ve velké šanci nedal a bezprostředně poté Grulich domácí poprvé výrazně podržel. Pro Vimperk to stále vypadalo velmi dobře, zvláště když opět Janda zvýšil ve 13. minutě na 2:0. Tábor jako by se po této brance probral ze spánku, jednoznačně přidal a do konce třetiny musel Grulich chytit tři zcela jasné branky. Tu první výtečným zákrokem na čáře a následně zneškodnil dva samostatné nájezdy.

Tábor dal nástupem do druhé třetiny jednoznačně na vědomí, že se nemíní spokojit se stavem utkání. Ale Vimperk statečně vzdoroval v oslabení, dvě velké příležitosti nejdříve Jandy a pak Slabého neskočily třetí brankou ani následný minutový trvalý tlak třetí pětky, který zakončil vynikající střelou Karhan, neměnil skóre. To se měnilo v čase 30:41, když pár vteřin po Jandově vyloučení hosté snížili. Ve 33. minutě došlo již k výše popsané situaci, Janda razantně vystřelil a puk se odrazil ze sítě ven, rozhodčí ani čároví, i když byli blízko, tuto situaci vůbec nezaregistrovali. Po sérii protestů se hra zklidnila a Horejš při přesilovce po minutě zvyšoval na 3:1. V konci třetiny nejenže domácí přežili dvojnásobné oslabení, ale v poslední minutě dal nejkrásnější branku zápasu a svoji třetí Janda po akci s Vinšem.

Ve třetí třetině se ukázala velikost Tábora, který ani za tak nepříznivého stavu utkání neodevzdal. Hned v první minutě Grulich zlikvidoval samostatný nájezd, ale ve 42. minutě bylo sníženo za pomoci nešťastné teče Karhana. Pak zazpívala za každým brankářem v krátkém časovém údobí tyč. Nejdřív byl autorem Janda, o minutu později tyč zachránila Grulicha. Ve 49. minutě měl velkou příležitost Novák a pak již jen skórovali hosté. V 52. minutě se jim ještě nezadařilo, ale o minutu později to po nedorozumění bylo 3:4. V 53. minutě měla dvojice Novák – Paule na lopatě pátou branku domácích, která by asi vše rozhodla, ale její nevstřelení znamenal kontr do otevřené obrany Vimperka a následné vyrovnání. Čtyři minuty před koncem utkání hráli domácí přesilovku pěti proti třem, ale špatně, nervozita a snaha jim svazovala ruce, takže přesilová hra byla bez šance. Přesto mohli ještě domácí vyhrát, dvacet vteřin se před klaksonem po nátlakové hře ve třetině hostů dostal ke střele Ženíšek, ale jeho střelu mířící již do sítě v poslední chvíli táborský obránce ztečoval těsně vedle.

Nájezdy o bonusový bod navíc byly v režii hostů, v první sérii nedal branku nikdo, za Vimperk špatně střílel Vinš, ve druhé sérii šel Tábor do vedení, vimperský Novák neproměnil a když se ve třetí sérii Tábor trefil podruhé, třetí vimperský střelec již nejel…

V neděli jede mužstvo na led do Soběslavi k tradičnímu soupeři a rádo by ztrátu z domácího ledu napravilo.

Zdeněk Ženíšek