HC Vimperk - HC Strakonice 7:4 (3:2, 2:1, 2:1)

Hokejisté odehráli zápas v úžasném nasazení, i když ne zcela bez chyb a ne vše se vždy úplně dařilo. Domácí přehráli a sesadili opět z prvního místo favorita soutěže, tým Strakonic. Obě mužstva nenastoupila v plné sestavě, Vimperku z důležitých hráčů chyběli zranění útočník Pošmourný a obránce Pěnička.

Výborná třetina

Obě mužstva začala zápas aktivně s otevřeným hledím. A Vimperk otevíral skóre utkání, i při Jandově vyloučení ujela dvojice Novák – Hail a Novákovu přihrávku, která měla oči, dorazil Hail za záda Špilera již v 5. minutě. Po této brance jako by se hráči na ledě zbláznili, jelikož v průběhu jedné minuty se na obou stranách přestalo bránit a vyložené šance na skórování se nabízely při každém útoku. Nejdříve ujel strakonický Vinš a střelou mezi betony chtěl pokořit Grulicha, ten v poslední chvíli střelu zneškodnil. Vzápětí jel Šimoník sám na Špilera, ale dal vedle. Následný protiútok Grulich chytil, ale proti další střele Nikodéma kapituloval a bylo 1:1. Přestřelku této části zápasu uzavřel Šimoník, který bekhendem minul opuštěnou branku Špilera. Po tomto uragánu se obranná činnost obou celků přece jenom ukáznila, následně v 10. minutě Janda zvýšil na 2:1. Když v 15. minutě v přesilovce zopakovala dvojice Novák – Hail stejný kousek jako při první vimperské brance, byl pro domácí dvougólový náskok příjemný. Strakoničtí ale ještě v závěru třetiny po Voldřichově vyloučení snížili na 2:3.

Nervozita

Po přestávce domácí pokračovali v aktivitě. Ve 26. minutě rozjel akci Janda a Stropnický vyslyšel zaklepání Krále. Následovala Stropnického nádherná přihrávka na Krále a ten z první vymetl růžek Špilerovy branky. Jenže po minutě hosté jistě a s přehledem využili přečíslení dva na jednoho a stále byli ve hře. Hosté mohli i brzy vyrovnat, ale situaci tři na jednoho Ženíšek a zvláště výtečným zásahem Grulich zvládli. V polovině utkání si při signalizovaném vyloučení najel před branku Strakonic nejmladší hráč na ledě Horejš a zkušeným a krásným zakončením poslal strakonického Špilera na jednu strany branky a puk do sítě na druhou stranu – 5:3. Po této brance zaplály na ledě ze strany hostů emoce. Nečistými zákroky se vyfaulovali, ale domácí téměř osmiminutovou přesilovku pěti proti třem neproměnili. Dlouhou přesilovku sehráli staticky a bez střelby. Největší příležitosti měl dvakrát Stropnický a vždy odkrytou část branky minul. A úplný závěr třetiny obstarala tvrdá pěstní bitka mezi Ženíškem a Samkem.

Body jsou doma

Do třetí třetiny již hlavy hráčů vychladly, ale domácím asi více, protože byli první minuty třetiny pod velkým tlakem Strakonic. Ale již ve 42. minutě ujela dvojice Coufal – Ondrejec a Coufalovu přihrávku přetavil druhý jmenovaný v šestou branku Vimperka. Hosté byli v tu chvíli bezradní, a když se při přesilovce ve 47. minutě po spolupráci celé pětky prosadil sedmou brankou Slabý, byli hosté již opravdu na kolenou a Špiler utekl z branky Strakonic. Do konce zápasu pokračovali domácí v aktivní hře a drželi pracně vydřený náskok. Hostům se pouze v 53. minutě podařilo jednou brankou snížit skóre, ale navíc opravdu neměli.

Fakta z Vimperka

Vyloučení: 6:12 !! + strakonický Oranský 2x10 OT. Přesilovky: 2:1. Oslabení: 1:0. Před více než 500 skvělými diváky obou mužstev dobře zápas odřídili Pexa, Mitáš, Zvoníček.
Sestava Vimperka: Grulich – Předota, Voldřich, Kouba, Ženíšek, Horejš, Coufal – Král, Janda, Stropnický – Slabý, Novák, Hail – Pešl, Ondrejec, Šimoník.

Nyní Hluboká

Vítězství krásné a důležité, přesto play off výrazně nepřiblížilo, ostatní mužstva kolem Vimperka také vyhrála a v následném dvojkole budou mít mužstva oproti Vimperku o zápas víc. Takže povinnost velí v neděli vyhrát doma nad Hlubokou. Výhra je stejně nezbytná jako byla ta nad Strakonicemi.

Zdeněk Ženíšek