HC Vimperk - HC Soběslav 3:6 (1:3, 1:1, 1:2)

Začátek utkání byl od obou mužstev opatrný, hosté jako by měli z domácích respekt a domácí měli ještě Vánoce. Již ve 4. minutě šli do vedení Soběslavští, když se z náhodného nahození protáhli kolem střídajících obránců a střelou pod horní tyč nedali Zemanovi šanci. Po chvíli mohli domácí vyrovnat, ale Pošmournému se to nepovedlo. Když šel na hanbu v 8. minutě Gabauer a po chvíli za zbytečný faul Ondrejec, hosté sehráli dvojnásobnou přesilovku výborně a vedli o dvě branky. Naději do vimperských žil vlil ve 13. minutě Slabý, který umně tečoval Ženíškovo nahození. Jenže v 18. minutě šťastný odraz puku, rušový protiútok, možná i podražení Gabauera, znamenal zásah brankáře Zemana, po jeho zásahu se puk odrazil přímo na soběslavskou hokejku před volnou vimperskou branku a bylo to 1:3.

Od druhé třetiny domácí zapli, ale brankově se nedařilo. Výčet šancí začal ve 23. minutě Horejš, pak pokračovala přesilovka 5 na 3, ve 27. minutě Kouba zblízka do brankáře a ve 30. minutě završil nedůrazné zakončení Lang do prázdné branky bez jásotu ze vstřelené branky. Hosté ujeli ve 31. minutě a Zeman jim únik zlikvidoval. Druhou dvojnásobnou přesilovku konečně domácí až ve 36. minutě proměnili, po sérii závarů konečně prostřelil vše Pešl. Ve 38. minutě mohlo být vyrovnáno, Pešl si dal sprint s brankářem hostů, ten přeci jenom puk odpálil k vimperské brance a přes celé kluziště Pošmourný minul naprosto prázdnou branku hostů. Vhazovalo se v rozporu s pravidly ve vimperském obranném pásmu, vhazování domácí prohráli, soběslavští útočníci se uvolnili a skórovali do branky Vimperka počtvrté.

Již ve 43. minutě třetí třetiny bylo sníženo, nádherná akce, po ose Pošmourný – Pešl střílel do odkryté branky Lang. Pak měli dvě velké příležitosti hosté, ale jak ve 46. minutě samostatný nájezd, tak v 50. minutě zákrokem na čáře Zeman nedovolil skórovat. V 51. minutě dostal novopečený otec syna Novák puk sice do branky, ale rozhodčí gól neuznal, jelikož byl dosažen těsně po přerušení hry. Posledních deset minut to byl hokej jako břitva, domácí se snažili o vyrovnání, ale hokejový pánbůh byl proti. Dvě minuty před koncem si domácí vzali oddechový čas, začali bez brankáře, ale po střele se puk odrazil šikovně k soběslavskému útočníkovi a ten dal do prázdné branky na 3:5. Ještě jednou se domácí dostali ke vhazování v útočné třetině, domácí to opět zkusili bez brankáře, ale dopadlo to naprosto stejně. Stejný hráč tentokrát i z přispěním teče rozhodčího dával do prázdné branky šestý gól hostů.
Vimperští si zkomplikovali situaci, protože jak na účast v play off případně na dobrém postavení v tabulce potřebovali nutně vyhrát všechny zápasy doma. Výpadek tedy musí napravit v Milevsku kde na ně čeká nelehký soupeř z Božetic.

Zdeněk Ženíšek