Hluboká nad Vltavou - Vimperk 1:5 (1:1, 0:0, 0:4)

Vimperk venku dohání ztráty z nepovedených domácích zápasů. Výhra na otevřeném kluzišti je velmi cenná. Mužstvo podalo dobrý výkon a v brance opět nad poměry zachytal Grulich. Vimperští byli krom zraněného Pošmourného v plné sestavě, avizovaná účast Pitelů se zatím odkládá.

Domácí nejsou na tom zrovna bodově dobře a tak posílili českobudějovickými odchovanci a ti zvláště v první polovině utkání byli znát. Domácí začali opravdu zostra a již v první minutě Grulich dvakrát tahal z brankového prostoru opravdu horké puky. V čase 1:13 však jako z čistého nebe udeřilo na druhé straně. Ženíšek se agresivně prodral dopředu, jeho bomba zacinkala o něco kovového a rozhodčí ukázal že branka platí. Jenže pak rozhodčí pod tlakem domácích své rozhodnutí změnil a rozpažil. Asi nikdo nemůže vědět, zda branka byla či ne, ale nepsaným je pravidlem, že když rozhodčí jednou ukáže, že branka platí, nic již nemění. Vimperští záhy dostali nabídnutou dvouminutovou přesilovku, ale nevyužili ji. Skóre se poprvé měnilo v 8. minutě. Nejdříve Pěnička dal ve výborné šanci vedle, ale vzápětí po buly v obranném pásmu Vimperka si hráči nedostatečně rozebrali své protivníky a Hluboká střelou od kruhů šla do vedení. Domácí v tuto chvíli hráli na krev, někdy až brutálně, takže mladý vimperský obránce Horejš po nevybíravém zákroku nedohrál a Pěnička, který obětavě dohrál, jde na delší dobu s rukou do sádry. Hosté se ale nenechali zastrašit a ve 14. minutě Kouba v přesilovce vyrovnal. V závěru třetiny podržel svůj tým Grulich, když na čáře předvedl zákrok z říše snů.

Grulich se zapotil i v počátku druhé třetiny, kdy již domácí zvedali ruce nad hlavu, ale puk za brankovou čáru vimperský brankař nepustil. Ve 24. minutě jel na brankáře Hluboké sám Novák, ale jeho bekhend domácí gólman zázračně na čáře chytil. Postupně se ale břitkost hlubockého nasazení vytrácela. Domácí se utavili sami a hosté začali postupně přebírat režii zápasu. Svědčí o to šance Jandy, střelu mu zneškodnil domácí brankář, a Slabého teč, která jen o centimetry minula prázdnou branku.

Když ve 44. minutě stál Slabý na místě, kde má být, a pohotovou střelou poslal Vimperk do vedení, začalo se nad hlubockým zámkem pro domácí smrákat. Hostům totiž ve třetí třetině neuvěřitelně pomohla oslabení. V nich dokázali Hluboké vstřelit tři branky a definitivně rozhodnout o svém vítězství. Takže pro pořádek, ve 47. minutě Novák zachytil puk, podnikl ostrý výpad a střelou přes obránce zvýšil na 3:1. V 52. minutě padly ve vimperském oslabení do sítě Hluboké hned dvě branky. Nejdříve Janda po úniku naznačil střelu, ale pak strnulému domácímu brankáři udělal kličku a po ledě trefil volný růže a později Janda našel volného Slabého a ten skóroval pro Vimperk popáté. Domácí se ve zbytku utkání již nezmohli na nic a hosté dohráli utkání jistě a s nadhledem.

Sestava Vimperka: Grulich – Horejš (11. Voldřich), Předota, Ženíšek, Kouba, Coufal, Pěnička – Slabý, Janda, Stropnický – Král, Novák, Hail – Pešl, Hrubý, Šimoník.

Zdeněk Ženíšek