Veselí nad Lužnicí - HC Vimperk 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Vimperští hokejisté podali výborný výkon, který se stupňoval až do samého závěru utkání, všechny řady zahrály maximálně zodpovědně, a když brankář Zeman mužstvo podržel, včetně chyceného trestného střílení, nebylo o vítězi pochyb. Domácí se snažili hrát aktivně, ale zcela zřetelně jim chyběli dva nejlepší útočnici, a tak krom přesilovek hosty pod tlak nedostali.

Do utkání vstoupila obě mužstva nebojácně a před příjemnou diváckou kulisou bylo zřejmé, že se hokej bude líbit. Již v úvodu utkání se rozhodčí pouze zaměřil na modré dresy hostů, takže se museli Vimperští v oslabení bránit. Domácí z toho vytěžili pouze střelu do tyče, odražený puk Zeman na čáře přikryl. Ubráněná oslabení posílila vimperské sebevědomí, a tak aktivita i převaha Vimperka stále sílila. Samozřejmě časem přišly i šance, tu první v 11. minutě měla dvojice Kouba – Novák, branka i možná padla, ale do posunuté branky, takže bylo stále 0:0. O minutu později se nejlépe zorientoval v blízkosti veselské branky Lang a střelou k tyči otevřel skóre. V konci třetiny se hosté opět bránili a úspěšně přesilovým hrám soupeře.

Aktivita Vimperka pokračovala i po přestávce. Dvojice Pešl s Pošmourným jela sama na branku, ale moc přihrávek znemožnilo přesné zakončení. Ve 25. minutě trefil Pošmourný tyč a vzápětí byl rozhodčím nesmyslně vyloučen. Za chvíli šel na hanbu Coufal a i přesto ujela dvojice Novák – Kouba, ale poslední přihrávka na Koubu se nepovedla. Hosté přeci jenom ve 28. minutě v oslabení kapitulovali, stav byl 1:1. Vyrovnávací branka hosty neotřásla, ti hráli svojí bruslatou a aktivní hru dál a ve 34. minutě Pošmourný zvýšil na 2:1. Další branku měl na holi Novák, jel sám na branku, ale v obtížné situaci se nedokázal zorientovat a přesně zakončit. Vyhrané buly a pohotová střela Slabého ve 36. minutě znamenala vedení 3:1 a hosté byli úplně v pohodě.

Do třetí třetiny nenastoupil zraněný Slabý, kterého nahradil Boška, a do třetí řady naskočil Paule. V úvodu třetiny měl svoji nejlepší příležitost Novák, ale jeho bekhend veselský brankař Anderle chytil. Pak domácí přeci jenom ještě zapnuli, při Horejšově vyloučení nastřelili tyč a v 50. minutě jeli sami na branku Zemana. Koubův následný zákrok byl ohodnocen trestným střílením, které Zeman jistě ramenem vyrazil nad branku. Ještě jednou zazvonila tyč za Zemanem, a to v 51. minutě při vyloučení Pešla, a to bylo ze strany domácích vše. V 53. minutě dává Lang na 4:1 a domácím se bortí veškeré sny. V 56. minutě Předota s Jandou naprosto rozebrali obranu domácích a Janda střílel do prázdné branky poslední gól utkání. Konec zápasu se dohrál v poklidu, domácí již sílu na nic neměli, zvláště když poslední minuty hráli v oslabení. A vimperští si společně se spokojenými fanoušky vítězství na ledě užívali.

Odveta je na pořadu ve Vimperku v pátek od 19 hodin a přejme Vimperku ať sérii dotáhne do vítězného konce.

Zdeněk Ženíšek