HC Vimperk – David servis Č. Budějovice 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Příčiny porážky lze asi odhadnout v neefektivní útočné činnosti, z koutů kluziště se branky nedávají a když už se vyložená šance narodí, tak se nepromění. Další příčina je v následných chybách způsobených snahou o vyrovnání, kdy mužstvo inkasuje. Domácím citelně chyběli nepřítomní útočníci Pošmourný, Novák a Král.

Hosté nepředvedli nijak oslnivý výkon, ale jako velice mladé mužstvo hráli velice trpělivě a celistvě a prakticky čekali na to, až se Vimperští sami uvaří ve svém kotli při snaze zvítězit.

Svižný hokej od obou mužstev byl k vidění již od počátku, jen brankových příležitostí bylo poskrovnu. Lze se zmínit pouze o dvou příležitostech v první třetině, když v úvodu v přesilovce mohl skórovat Hail a na konci šanci hostů výborně ustál Kubovec.

Do poloviny utkání se nic nepřihodilo, co by stálo za zmínku. Ve 31. minutě začal konečně hokej, který mohl znamenat branky. Nejdříve Kouba ve velmi slibné pozici střílel vedle a o několik vteřin později domácí odkryli svoji pravou stranu a hosté přesnou střelou k tyči šli do vedení. Domácí přidali a v následné přesilovce se brankař hostů ohlížel za sebe, ale puk v brance nebyl. Puk dostal do branky ve 33. minutě přeci jenom Hail po Předotově střele. Další výborné šance dostat Vimperk do vedení měl Janda po projetí celým kluzištěm, ale puk skončil v lapačce Studničky. Ani Kouba nedokázal vstřelit branku, byl blízko a střela šla do brankaře. Když se zdálo, že i po druhé třetině bude stav nerozhodný, tak po prohraném buly skončila střela v síti nevidícího Kubovce.

Osud zápasu se začal naplňovat již na počátku třetí třetiny, domácí přesilovou hru neproměnili a vzápětí nešťastné vyhození puku Předotou znamenalo oslabení, domácí jej ubránili a vzápětí po nedorozumění ve střídání hráli v šesti a další přesilovku již hosté ve 48. minutě proměnili. Českobudějovický útočník vyjel zpoza branky a střílel velice přesně. Další přesilová hra domácím ublížila ještě více. Ve snaze vyrovnat propadli na útočné čáře, na ujíždějící puk z branky vystartoval Kubovec, ale útočník hostů byl rychlejší a padajícímu brankaři udělal kličku – 1:4. Další branku mohli inkasovat domácí následně, když skákající hráč z trestné lavice za vimperské obránce jel sám na branku, Kubovec jeho sólo chytil. Domácí pak hráli dvojnásobnou přesilovku a v ní snižoval v 53. minutě Stropnický. To však bylo ze strany domácích vše, naopak ještě jednou se po střele z bezprostřední blízkosti vyznamenal vimperský brankář. Konec utkání se také nepovedl, protože byl za běžný zákrok vyloučen Ženíšek a i když v oslabení domácí zkusili nadvakrát hru bez brankaře, na propadáku a výsledku se nic nezměnilo.

Zdeněk Ženíšek