HC Tábor – HC Vimperk 3:5 (0:1, 1:3, 2:1). Nemocemi a zraněními sužovaný již takto úzký kádr vimperských benjamínků prožívá v posledních zápasech krizi a nebylo tomu jinak ani v Táboře. Hosté sice začali dobře, vytvářeli si gólové šance, ale důraz v koncovce byl prachbídný. Kdyby vedli po první třetině o čtyři branky, nikdo by se nedivil, ovšem jedinou trefu první třetiny z přehledem zařídil T. Král po přihrávce Langa. Nástup do druhé části se hostům z Vimperka povedl lépe. Již ve 3. min. zvyšoval na 0:2 Hrůša (Horák). Přišly další šance, ale ta koncovka! A tak domácí využili nedorozumění vimperské obrany a snížili na rozdíl jediného gólu. Hosté naštěstí o minutu později opět zvýšili svůj náskok. Horák se dobře orientoval v domácím brankovišti – 1:3.V 8. minutě si dvojice D. Král – Švarc vytvořila před táborskou brankou tlak, který D. Král (Švarc) přetavil ve čtvrtou branku. Vimperáci se poté uklidnili a byli lepším týmem, ale své šance nadále neproměňovali. Začátek závěrečné části vyšel naopak domácím. Hned v 1. minutě přišla chyba vimperské obrany a snížení na 2:4. Podobná situace se opakovala o 3 minuty později a rázem to bylo o jedinou branku 3:4. V 9. min. dostali navíc Táborští výhodu trestného nájezdu, ovšem pozorný Chodora vyrovnání nedopustil. O minutu později mohli Vimperáci rozhodnout, ale ani několikanásobný pokus o dobití domácí klece gólem neskončil. A tak 30 vteřin před koncem při domácí power play zvýšil na konečných 3:5 Lang (Švarc).

HC Strakonice – HC Vimperk 10:2 (3:1, 2:1, 5:0). Již úvodní minuty naznačily, že hosty čeká nesmírně náročné utkání. Vimperští se hned v první minutě museli bránit nepříjemnému tlaku soupeře. I oni si ale vytvořili dvě šance a ve 3. min. dokonce vedli 0:1 po střele Schwambergera a následné dorážce T. Krále. Během tří minut ale Strakoničtí dokázali vyrovnat. V 7. min. měla šanci dvojice Švarc – D. Král, ale ani nadvakrát neuspěli. O minutu později měly naopak Strakonice výhodu trestného nájezdu. Chodora tentokráte ještě odolal. Ovšem půl minuty nato již gólu nezabránil – 2:1. V 10. min. další nedůslednost v obraně – 3:1. V 11. min. mohl snížit Hrůša, ale v dobré šanci trefil pouze rameno strakonického brankáře. Když na samotném začátku druhé části snížil D. Král (Lang) na 3:2, vypadalo to ještě nadějně, ale Strakoničtí dokázali naneštěstí příliš rychle odpovědět – 4:2. V této části zápasu to byl více boj než pohledný zápas. Na obou stranách nebylo ani příliš příležitostí ke vstřelení branky. V 11. min. si Strakoničtí mazácky poradili v situaci dva na jednoho a bylo to rázem o tři branky – 5:2. Naděje na korekci nepříznivého vývoje svitla pro Vimperáky na začátku závěrečné části. Rozhodčí jim dal výhodu trestného nájezdu, ale z nepochopitelných důvodů kotouč pro exekutora Vondrušku postavil uprostřed hřiště na hranu, místo aby ho položil. Na již pořádně rozježděném ledu se Vondruškovi nepodařilo puk uklidnit natolik, aby vůbec mohl vystřelit. Po tomto nepříjemném momentu jakoby hosté z Vimperka rezignovali. Začaly ubývat síly a rozjetí domácí toho patřičně využívali. V 6. minutě zvýšili na 6:2 a hosté z Vimperka se naprosto sesypali. Na Chodoru se valil nájezd za nájezdem a nebylo v jeho silách vše pochytat. Do konce zápasu ještě čtyřikrát inkasoval a debakl hostů byl dokonán. Doufejme jen, že úzký kádr Vimperských se do následujícího víkendu zkonsoliduje. Čeká ho totiž neméně náročný dvojzápas proti Písku a lídru tabulky Milevsku. Přejme hráčům hodně štěstí do závěrečných bojů o dobré umístění v krajském přeboru třetích tříd.

Sestava: Chodora – Švarc, Král D., Hrůša, Lang – Schwamberger, Král T., Vondruška, Žampach – Horák, Havlíček.