Radomyšl – HC Vimperk 0:6 (0:1, 0:3, 0:2)

V prvním přípravném zápase Vimperští jistě zvítězili. Oběma mužstvům chyběla řada hráčů, a tak vítězství nelze přeceňovat, ale na druhou stranu každý úspěch posiluje sebevědomí a chuť do tréninku a do hry, úspěch má svou cenu.

Vimperk oproti soupeři rozhodně lépe bruslil a byl ráznější v zakončení a ve složitých situací jej podrželi oba brankáři. Již od začátku utkání byli hosté aktivnější a první branku sezony po Ondrejcově ujetí a přesné přihrávce vstřelil Kouba. Ve druhé třetině opět zvyšoval Kouba po akci Pauleho a ve dvojnásobné přesilovce po Horejšově nahození se prosadil do třetice Paule. V další přesilovce nahodil puk na branku Kouba a Pošmourný jej ztečoval za záda brankaře. Když na počátku třetí třetiny v oslabení využil nepřesného rozehrání obránců Slabý a svůj brejk jistě zakončil pátou brankou Vimperka, bylo o vítězi zcela jasno. Šestou branku Vimperka vstřelil Ondrejec a zaslouženě tak zvýraznil výkon nejlepšího hráče utkání. Domácí sice v závěru utkání převzali iniciativu a chtěli alespoň jednou brankou zmírnit krutou porážku, ale to se jim díky obranné hře Vimperka a výkonu brankáře nepodařilo.

Další přípravné zápasy sehraje HC Vimperk již na svém ledě v tomto týdnu. V pátek od 19 hodin přijedou silné Strakonice a v neděli od 17 hodin se představí na vimperském ledě mužstvo David Servis České Budějovice.

Sestava Vimperka: Zeman (31. Podskalský) – Horejš, Předota, Coufal, Karhan, Ondrejec, Gabauer, Sitter – Slabý, Kouba, Paule – Pešl, Pošmourný, Lang – Košatka, Machovec, Macháček.

Zdeněk Ženíšek