Stalo se, jak jinak, po nervydrásajícím průběhu zápasu, jehož výsledek byl do poslední vteřiny na vážkách.
Po jasném vítězství Vimperka v prvním zápase se role mužstev naprosto otočily. Zatímco ve Veselí neměli Vimperští co ztratit a byli na tom, co se týče optimální sestavy dobře, v odvetě to bylo přesně naopak.
Veselí přijelo plné síly a optimismu, tedy i s některými uzdravenými hráči i s nejlepším střelcem, kterému byl odpuštěn disciplinární trest po odpykání jeho poloviny. Vimperk byl před rozhodujícím krokem oslaben neúčastí dvou levých křídel, když Slabý dorazil na utkání z důvodu zraněného kolene s berlemi a Kouba ulehl s teplotami.
První třetinu Vimperk slušně řečeno podělal. V počátku sice Pošmourný střílel vedle, ale hosté oplatili stejnou mincí. Domácí se doslova třásli, odpovědnost jim svazovala ruce, přihrávky nešly, a hráči byli téměř celou třetinu úplně mimo. V 6. minutě domácí nedostali včas puk ze své třetiny a volný hráč Veselí před Zemanem vsítil první branku utkání.
Uběhla minuta a několik vteřin a domácí si za brankou tak mizerně nahráli, že odevzdali puk Veselským, a ti po přihrávce před branku zvýšili na 2:0. Hosté v tuto chvíli byli na koni a domácí v naprosté beznaději.
Snaha o vyrovnání sice byla, ale z největších příležitostí Novák ve 13. minutě sám před brankou Andrleho nedal a o minutu později Boška po kličce již pálil do prázdné branky a trefil žerď hokejky veselského brankáře.
Po přestávce přišlo z kabin úplně jiné mužstvo Vimperka. Hráči se kousli a začali předvádět líbivý a nátlakový hokej nejvyšší úrovně. Ve 27. minutě dostal puk i s brankářem Veselí za čáru Pošmourný a domácí snížili na 1:2.
A domácí hráli jako z partesu dále. Ve 28. minutě rozebrali Janda, Boška a Předota obranu hostů tak dokonale, že si Boška mohl vybrat, kam puk umístí, ale trefil nohy veselského obránce na brankové čáře. Ve 30. minutě po akci Jandy s Vinšem puk skákal za záda brankáře hostů, ale za čáru nedoskákal. Ve 32. minutě trefil Janda tyč a o minutu později projel celým kluzištěm Gabauer, ale brankař mu radost z branky zhatil výborným zákrokem. A Vimperk tlačil na pilu dál, led se ve třetině Veselí téměř vařil. Ve 35. minutě si Vinš položil brankáře Andrleho a střílel do prázdné branky, ale opět na poslední chvíli vystrčená žerď brankářské hokejky usměrnila puk mimo síť. V čase 38:54 v přesilovce po závaru dostal konečně v pravý čas puk na hokejku Lang a vyrovnal stav zápasu na 2:2.
Ve třetí třetině se hrálo systémem, kdo z koho. Domácí sice měli stále převahu, ale hosté vytěžili v minima chyb Vimperka maximum. Již ve 43. minutě Novák poněkolikáté spálil svoji šanci a o minutu později upaloval Pošmourný sám na branku, ale jelikož byl částečně tísněn, tak také nedal. Ve 46. minutě v oslabení inkasoval Vimperk třetí branku a opět prohrával.
V čase 50:59 po závaru domácích před brankou soupeře hodil brankař Andrle hokejku. Nařízené trestné střílení Janda mezi jeho betony proměnil a opět bylo srovnáno, tentokrát 3:3.
Jenže radost domácím dlouho nevydržela, o minutu později hosté ujeli ve dvojici a přesilovou situaci dva na jednoho jistě proměnili. Stav 3:4 byl pro domácí hodně nepříznivý, ale kousli se a za pomoci skvělého publika šli znovu na steč branky soupeře.
Zápas začal gradovat, v 54. minutě nasadil k velkému sólu Předota projel celým kluzištěm, a po této superakci bylo vyrovnáno. Začínalo se opět od začátku.
V 57. minutě Janda jel sám na brankáře, ale nedal. V čase 57:34 si dokázal Pošmourný ještě vylepšit svoji pozici a vstřelit pátou branku Vimperka. Domácí pak hráli přesilovku, při které ujel Vinš, byl sražen, ale trestné střílení Vinš nedal. V čase 59:26 hosté odvolali brankáře a šli na samé riziko, jenže domácí si vítězství již vzít nedali.
Po závěrečném klaksonu letěly hokejky a rukavice na led, o chvíli později byli na ledě i vynikající diváci, malí hokejisté a bubeníci s trubači a za nadšeného jásotu tisícovky diváků propukla nesmírná radost. Ovace neměly konce a pokračovaly i v restauraci až do časných ranních hodin.
Zápas odřídila velice kvalitně a korektně dvojice hlavních rozhodčích Holub a Steiner, kteří se tímto zápasem loučili s rozhodcovskou činností. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2.

Zdeněk Ženíšek

Sestava Vimperku
Zeman – Horejš, Předota, Ondrejec, Coufal, Ženíšek, Voldřich – Boška, Janda, Vinš, –Pešl, Pošmourný, Lang – Karhan (21. Gabauer), Novák, Paule.