HC Vimperk - Velká Radouň 6:5 po SN (2:0, 1:3, 2:2 - 0:0)

Hosté přijeli ve stejné sestavě jako k pátečnímu zápasu a rozhodně se netajili tím, že zkusí vyhrát. Domácí sestava byla navlas stejná jako začínala v Jindřichově Hradci.

Domácí začali excelentně, důrazně, pohybově výborně. Již desátá vteřina a Vinš mohl vstřelit vedoucí branku utkání. První přesilovku domácí využili, po spolupráci celé třetí pětice byl koncovým střelcem v 5. minutě Boška. Aktivita i šance domácích pokračovaly, po minutě to byl opět Vinš, který nadvakrát stál z očí do očí Horalovi, ale v obou případech střílel vedle. Svoji první přesilovku hosté nevyužili, naopak Janda v 10. minutě zachytil puk na modré a řítil se sám na radouňského brankáře a byl zezadu sražen. Nařízené trestné střílení Janda s jistotou proměnil ve druhou branku domácích. Vedení domácích a sporné výroky rozhodčího Mertla hosté těžko nesli, a tak byl za nedovolený zákrok a protesty radouňský Navrátil vyloučen na pět minut a do konce zápasu. Domácí pětiminutovou přesilovku nesehráli zrovna ideálně a navýšení skóre se nekonalo. Další protesty hostů v čase 18:19 odměnil rozhodčí opět dvěma tresty do konce utkání a hosté na protest odešli do kabin. Zklamání diváků, že se nebude hrát, se ale nekonalo, protože po vychladnutí horkých hlav hosté na dohrání první třetiny a začátek druhé nastoupili.

Jenže od druhé třetiny začal rozhodčí Mertl vylučovat domácí jako na běžícím pásu a pohříchu někdy i za zákroky, které se nestaly. Domácí tedy hráli téměř osm minut v kuse v oslabení a i když hosté zpočátku hráli bez zájmu o vyrovnání, postupně nabídnutou šanci využili a ve 25. minutě během jedné minuty srovnali skóre. Samozřejmě takový obrat notně otřásl domácím sebevědomím, pryč byla lehkost a nápaditost vimperské hry a začala tvrdá dřina. Ve 33. minutě se po sérii malých příležitostí dostal do obrovské Pešl, ale nedal. Nedáš, dostaneš se opět potvrdilo, hosté po nevinné střele z dálky prostřelili Zemana a šli do vedení. Důležitou vyrovnávací branku domácích vstřelil Lang ve 36. minutě, když jeho včasnou střelu si za záda hodil sám brankař Horal. Ještě jednou do třetiny se domácí zaradovali, ale zbytečně, branka Kouby ve 39. minutě byla dosažena nohou a nemohla být uznána.

Takže se začínalo ve třetí třetině odznova. Tlak Vimperka se sice konal, ale hráči se spíše trápili, nevycházela souhra a hosté hrozili při každé příležitosti. Skóre se měnilo v 50. minutě, za neexistující faul byl vyloučen Ženíšek a vimperský Karhan v oslabení odehrál puk rovnou na hokejky Radouňských a jejich gólová střela znamenala, že šance Vimperka na postup byly na chvíli ty tam. Domácí zmobilizovali síly a přišlo i štěstíčko. V 54. minutě vstřelil Janda branku, která se vidí jednou za deset let. Jeho střelu zblokoval radouňský obránce, puk vylétl do výše, hráči na ledě, rozhodčí i většina diváků puk zaznamenali teprve, když velkým obloukem zapadl za záda nešťastného Horala do sítě. Vyrovnáno, když chce hokejový bůh, aby padla branka, tak prostě padne. V 56. minutě hráli domácí přesilovku a Karhan odčinil svou předchozí chybu. Jeho střela prošla vším, co mu stálo v cestě, a zatřepala se v síti. Poslední čtyři minuty zápasu byly neuvěřitelné, mnoho se vylučovalo a tlak hostů na vyrovnání sílil. V čase 59:39 hosté zoufale hodili puk od zadního mantinelu do prostoru vimperského brankoviště a domácí brankář Zeman si dal vyrovnávací vlastní branku.

Prodloužení začalo pro domácí obtížně. Hned v úvodu se museli bránit v oslabení, a když Ondrejec ve snaze vyhodit puk přes všechny čáry trefil na střídačce spoluhráče Ženíška do obličeje a šel na další dvě minuty mimo hru, byl ortel nad domácími téměř zpečetěn. Domácí se ale ubránili a dokonce i Pošmourným mohli rozhodnout. Posledních pět minut prodloužení nemělo již ani jedno mužstvo na to, aby vstřelilo vítěznou branku a tak museli rozhodnout nájezdy.

Příprava ledu na nájezdy trvala rolbaři s obtížemi neobvykle dlouho a dokázal pro pobavení diváků vyrobit v rohu kluziště slušný kopec sněhu. Alespoň stačili diváci včas obstoupit branku, na kterou se nájezdy jely. První jel radouňský hráč, ale Zeman s ledovým klidem včas vyjel, hráče vybruslil a puk vyrazil. Vimperský Voldřich se s tím nepáral, přijel k radouňské brance, naznačil, vystřelil a vstřelil branku. Když opět Zeman jistě zneškodnil nájezd útočníka hostů, měl všechno na lopatě domácí kapitán Janda. Janda nájezd jistě proměnil a pak se celá střídačka vrhla na vyrobený kopec sněhu, kde se za velikého jásotu sedmi set naprosto skvělých diváků radovala.

Mužstvo je tedy ve finále, kde se střetne s Veselím nad Lužnicí, které porazilo ve třetím rozhodujícím zápase Soběslav 4:1. Program je tedy následující, v neděli se hraje ve Veselí od 17 hodin. Odveta ve Vimperku je v pátek 11. března od 19 hodin. Pokud nebude rozhodnuto, třetí zápas je na pořadu v neděli 13. března od 17 hodin opět ve Veselí.