Rozhodne o tom třetí vzájemný semifinálový zápas mezi HC Vimperk a HC Velká Radouň, který se hraje dnes na vimperském zimním stadionu od 19 hodin.

Zápas se hraje do rozhodnutí, tudíž se při nerozhodném stavu prodlužuje o 10 minut se čtyřmi hráči v poli a utkání končí vstřelenou brankou. Pokud by i poté byl stav nerozhodný, rozhodnou samostatné nájezdy.

Jazýčkem na vahách u obou soupeřů zcela jistě bude možnost či nemožnost postavit opravdu všechny hráče psané na soupiskách. Velká Radouň se sice ihned po skončení nedělního zápasu nechala slyšet, že se jí do Vimperka nechce, ale tyto reakce rychle časem vyšumí, vždyť jde o finále. Vimperští hokejisté rozhodně nebudou kompletní. Nejvážnější je zranění brankáře Grulicha, který si po jednom obětavém zákroku pochroumal levé koleno tak, že po příjezdu autobusu do Vimperka mu museli spoluhráči donést výstroj do kabiny, konečný verdikt zranění byl znám až po včerejším večerním tréninku. Zcela jistě nenastoupí Novák, který ve středu odpoledne přistává na Ruzyni ze zahraniční služební cesty a již více než deset dní netrénoval. Otazník je nad startem Coufala, který se léčí z lehkého virového onemocnění. Hráči, kteří pracují v zahraničí či na směny – Janda, Voldřich, Kouba, Boška – si zařizují uvolnění.

Očekává se tedy absolutně vyrovnaný souboj, ve kterém bude záležet na každé maličkosti a i na ošidném štěstíčku. Hráči zvou na tribuny všechny, kteří chtějí být tím pověstným hráčem navíc a věří, že bouřlivé, ale sportovní povzbuzování jim pomůže v zápase uspět.

Souběžně s tímto duelem se bude hrát i třetí zápas druhého semifinálového duelu mezi Veselím Nad Lužnicí a Soběslaví.

Zdeněk Ženíšek