Jiskra Humpolec – HC Vimperk 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Domácí zahráli opět velice dobře a ani za nepříznivého stavu do poslední vteřiny zápasu nedali vimperskému mužstvu ani metr ledu zadarmo. Lze konstatovat, že výkonem si domácí též zasloužili postoupit, jenže postoupit může jen jeden…

Vimperští učinili ve vítězné sestavě z pátku pouze dvě změny a obě se povedly. V brance nastoupil Grulich a v obraně místo Karhana Horejš.
Začátek zápasu, žádné vyčkávání, hraje se hned zostra. Již v prvé minutě po neúspěšném zakončení Langa chytá Grulich samostatný následný protiútok. První branky zápasu měl na holi hned dvakrát i Vinš, jak ve 3. minutě, tak v 7. minutě ale střelecky zklamal. V 8. minutě opět Grulich chytá samostatný nájezd. Ve 13. minutě Grulich opakuje fenomenální zákrok a zápas je stále bez branek. V závěru třetiny se hosté brání přesilovce domácích a dvacet vteřin před sirénou odjíždí Janda a střelou do růžku a brankou do šatny otevírá skóre.

Druhá třetina pokračuje ve stejném duchu jako ta první. Ve 23. minutě je Slabý v dobré pozici sám před brankářem, ale nemá dostatek klidu, takže střela jde do brankáře. O minutu později opět Grulich již poněkolikáté čapá samostatný nájezd a výborný brankářský zákrok opakuje ve 27. minutě. Samostatný nájezd si zkusil i vimperský Boška, ale brankář Humpolce s obtížemi, ale přeci jen střelu vyrazil. Ve 33. minutě se dostal konečně puk do branky soupeře zásluhou Vinše. Střelu Předoty brankář domácích neudržel a Vinš sice s obtížemi, ale přeci puk dotlačil za čáru. Tato důležitá branka zklidnila hosty a jen velká škoda, že půl minuty před koncem třetiny Kouba v ideální pozici mezi kruhy nedokázal trefit prostor odkryté humpolecké branky.

Již v úvodu třetí třetiny domácí chybovali v rozehrávce, ale Slabého bekhend domácí brankář chytá. Ve 44. minutě domácí snižují na 1:2, Polák přebruslí Horejše a střelou po ledě k tyči překonává poprvé vimperského brankáře. Jenže hosté stále jdou za svojí vidinou postupu. Ve 45. minutě Paule z ideální pozice přestřeluje. Ve 49. minutě se svojí robustní postavou prosazuje Lang na hranici brankoviště humpolecké branky a dává veledůležitý třetí gólu hostů. Když má v 52. minutě dostatek času ke skórování Slabý a jistě střílí čtvrtou branku Vimperka, je jasné, že to bude Vimperk, který bude slavit postup. Domácí ale nepolevují, hrají zápas až do konce a v poslední minutě při přesilovce snižují na konečných 2:4.

Hráči i vedení mužstva chce zde veřejně poděkovat hráčům Humpolce za kvalitní a korektní výkon v duchu fair play v celé sérii, dále chceme poděkovat všem rozhodčím, kteří sérii naprosto zvládli, hráče nechali hrát a byli přínosem obou utkání. Poslední dík patří skvělým vimperským fandům, z nichž někteří vážili dlouhou cestu do Humpolce a postarali se o báječnou atmosféru obou utkání.

První semifinálové utkání se hraje ve Vimperku již v pátek od 19 hodin. Soupeře zatím Vimperk neví, jeho jméno bude známo až ve středu večer a bude to jeden z dvojice Radomyšl, nebo Velká Radouň. Druhá semifinálová dvojice je naprosto pikantní, v derby si to rozdají týmy Veselí nad Lužnicí a Soběslavi.

Zdeněk Ženíšek