HC Vimperk - Jiskra Humpolec 6:4 (1:1, 2:2, 3:1)

Jedním dechem lze složit obdiv i hráčům Humpolce, posílené mužstvo podalo nejlepší výkon v letošní sezoně právě na vimperském ledě a až do posledních minut byl osud prvého utkání play off na vážkách. Domácí nastoupili opravdu kompletní, některé bolístky byly již vyléčeny a předvedli divákům, že když se hraje srdcem, dá se porazit i hokejovější tým. Nicméně domácí vítězství bylo sice velmi důležité, ale bylo třeba jej potvrdit i v odvetě (k zápasu v Humpolci se vrátíme zítra).

Zápas začal, jak už to v play off bývá, pěkně zostra. Akce se střídaly na obou stranách, brankově mohlo uhodit již ve 4. minutě, když Novák z prostoru kruhů střílel vedle. Pak hráli domácí svoji první přesilovku, ale velice mizerně, druhá následná přesilovka byla o poznání lepší, ale branka z ní také nepadla. Až v 9. minutě se dobře před brankou Humpolce zorientoval Pošmourný a svižnou střelou po ledě otevřel skóre. Hosté na tuto branku odpověděli znatelným zvýšením úsilí a zvláště v přesilovkách viselo vyrovnání na vlásku. Když se již zdálo, že se do konce třetiny nic neuděje, hosté zamkli domácí ve třetině a využili nahození před branku Zemana a z následné teče v čase 19:44 vyrovnali.

V úvodu druhé třetiny byli domácí o chloupek aktivnější a svoji aktivitu zužitkovali i brankově. Ve 26. minutě Boška prostřelil houštinu hostů a Vimperk vedl 2:1. Ne nadlouho, při vyloučení Ondrejce hosté po sedmi vteřinách vstřelili vyrovnávací branku. Ve 31. minutě nádherně uvolnil Předota Jandu a ten střelou mezi nohy brankáře Humpolce Zoura dával na 3:2. Hosté ale předváděli v přesilovkách neskutečné věci, tak již ve 36. minutě při vyloučení Slabého opět vyrovnali stav zápasu. A mohlo být pro domácí ještě hůř. Humpolečtí jakoby měli křídla, byl jich plný led a domácí se víceméně do konce třetiny jen bránili. Dvě minuty před koncem třetiny zasáhl zázračně na čáře Zeman a vzápětí ještě jednou a důležitou remízu před přestávkou udržel.

Na počátku třetí třetiny nejdříve Vinš dal zblízka vedle a později Boška trefil tyč, i když z velkého úhlu. Pak přišly chvíle hostů a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy se v zápase ujmou vedení. Nestalo se, v 50. minutě Předota nahazoval puk na branku a k radosti všech puk doplachtil za záda nevidícího brankáře Humpolce. Hosté opět po obdržené brance výrazně přidali a již po minutě hry stříleli do tyče, odražený puk naštěstí dokázal Zeman včas zalehnout. Když vzápětí nešťastně Ondrejec vyhodil puk mezi diváky a šel na trestnou, bylo s domácími opět zle. Jenže Slabý dokázal humpoleckým obráncům skočit do přihrávky a samostatný nájezd bekhendovým blafákem proměnit. Drama však pokračovalo dál, ihned po buly ve středovém kruhu byl vyloučen Paule a dvojnásobnou přesilovku již domácí neubránili. Puk se několikrát odrazil od tyček branky Zemena a dezorientovaní domácí nedokázali brance zabránit – 5:4. Závěr zápasu byl z obou stran hektický, domácí hráli od 57. minuty přesilovku, při které puk poskakoval kolem brankoviště hostů, ale cestu do branky nenašel. Až o minutu později se zorientoval Novák a šestou brankou potvrdil vimperské vítězství. Ve zbytku času již hosté na nějakou změnu neměli sílu ani čas.

Rozhodčí Mandrysz, Pražák, Němec a Jakeš odvedli také dobrou práci, pískali objektivně a přesně. Vyloučení: 8:9. Přesilovky: 2:3. Oslabení: 1:0. 500 skvělých diváků domácím opravdu pomohlo a po zásluze je po zápase odměnilo ovacemi.

Zdeněk Ženíšek