Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – HC Vimperk 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Vimperští zakončili základní část prohrou, ale za výkon se rozhodně nemusejí stydět. Hrál se docela pěkný zápas, který měl z obou stran náboj, zápletku i na konci utkání rozřešení.

Domácím přeci jenom o něco šlo a hosté si zahráli s chutí a s dobrým pocitem ze hry. Vimperku chyběli ze současné základní sestavy zranění obránci Voldřich se Ženíškem a z útočníků na zahraniční služební cestě Novák.

Již od počátku se hrál rychlý a pohledný hokej a šance na obou stranách dokázali vyřešit brankáři. První, kdo lovil puk ze své sítě, byl ten domácí, když se v 5. minutě rozjel k brance Karhan, těsně za modrou vystřelil a sám si puk dojel a propasíroval jej do branky Veselí. Vyrovnáno bylo o minutu později, v oslabení nedokázali hosté pokrýt rychlý protiútok a z očí do očí byl úspěšnější veselský střelec Mikeska než vimperský brankař Grulich. Pak měli více ze hry domácí, ale hosté dlouho odolávali. Ve 12. minutě domácí atakem v brankovišti dostali puk za čáru do posunuté branky a na překvapení celého stadionu rozhodčí branku uznal. Protesty Vimperka byly zbytečné, pouze za ně dostal Vinš desetiminutový osobní trest. Do konce třetiny hosté ustáli oslabení a na přelomu třetin naopak dvojnásobnou přesilovku nezužitkovali.

V úvodu třetiny druhé Vimperk přežil oslabení a následně nedal jasnou příležitost. Ve 24. minutě se po ose Gabauer – Boška dostal puk do výhodné pozice Machovcovi, ten si nedělal násilí a včasnou střelou vyrovnal. Vimperk byl v této třetině lepším týmem. Jeho dvě velké příležitosti volaly po brance. Ve 29. minutě si již Lang položil brankáře ale střela šla těsně nad horní tyč prázdné branky. Ve 33. minutě ujela dvojice Boška – Paule, ale střelu Bošky domácí brankař zneškodnil.

Ve třetí třetině již byla hra naprosto vyrovnaná. První velkou příležitost měli ve 48. minutě domácí, ale Grulich zachránil remízu. V 51. minutě jel na branku Veselí sám Boška, ale i veselský brankař podržel remízu. V 54. minutě se zápas rozhodl, po možná zbytečném podržení ujíždějícího soupeře šel na trestnou lavici Kouba a domácí nejlepší hráč Čáp, který tuto třetinu chodil na led ob střídání, dobře zahranou přesilovou situaci zhodnotil ve vítěznou třetí branku. Posledních pět minut zápasu hosté zvýšili aktivitu, v závěru utkání odvolali brankáře, hráli v šesti proti čtyřem, vyslali dvě nebezpečné střely na branku Veselí, ale vyrovnání nedosáhli. Dvě vteřiny před koncem se aktéři na ledě za velkého rachotu fanoušků obou mužstev pořádně poprali, a to již bylo vše.

Vimperk tedy v play off čeká Humpolec. Je to první zápas těchto soupeřů v play off. Soupeře si nikdo nevybírá a tak pouze oba týmy brečí, že jsou od sebe daleko. Soupeř je to velmi těžký, ale za plného nasazení hratelný. V letošní sezoně oba týmy vyhrály své zápasy doma a v posledním zápase ve Vimperku (8:5 pro Vimperk) se Humpolec představil jako velice silný tým. První zápas play off se hraje nyní v pátek od 19 hodin ve Vimperku, odveta je na pořadu v Humpolci v neděli. A pokud by muselo vítěze série určit třetí utkání, tak je na pořadu opět ve Vimperku, a to ve středu 23.2. od 19.00.

Ostatní dvojice čtvrtfinále Penta cupu: Veselí nad Lužnicí – Hluboká nad Vltavou, David servis České Budějovice – So〜běslav (hraje se v sobotu) Velká Radouň – Radomyšl. Odvety jsou na pořadu v neděli.

Zdeněk Ženíšek