Utkání to nebylo pro domácí jednoduché a výkon hostů je přinutil opravdu k dobrému výkonu a odpovědnosti. Stínem utkání pro domácí je zranění Langa (pravé koleno) a nepříjemná tržná rána v obličeji Ženíška, která si vyžádá též delší léčení.

Od počátku utkání se hrálo z obou stran ve vysokém tempu a hosté přesvědčovali, že jejich postavení v tabulce by k předvedenému výkonu mohlo být lepší. Domácí hned na úvod ve 4. minutě spálili Pošmourným a následně Langem opravdu super gólovou příležitost. V 9. minutě se během několika vteřin odehrálo vše důležité pro vývoj první třetiny a prakticky i celého zápasu. Nejdříve po rychlé akci Pauleho a Slabého vstřelil Janda první branku utkání. Vzápětí ujel českokrumlovský útočník, ale jeho střelu Zeman jistě chytil, z následného protiútoku dostal puk na modrou Předota a rychlou přesnou střelou zvýšil na 2:0 pro Vimperk. Domácí hýřili aktivitou nadále, ale ve 13. minutě při zakládání útoku udělali chybu, kterou Krumlov potrestal snižující brankou.

Domácí trenéři vzhledem ke zranění Langa museli od druhé třetiny přeházet všechny útoky, ale na aktivitě týmu to znát nebylo. Zpočátku třetiny byl ale aktivnější Krumlov, bylo evidentní, že chce vyrovnat. Při vyloučení Vinše se dostal do brejku Pošmourný, ale vystřelil nad, nicméně byl při střelbě faulován, takže bylo nařízeno trestné střílení. Pošmourný si tedy zkusil nájezd napodruhé, ale zakončil svoji střelu pouze do betonů brankáře hostů. Domácí tento neúspěch nezdeptal a již ve 26. minutě Slabého nahození ze vzduchu sklepl za záda českokrumlovského brankáře Janda na 3:1. Když ve 27. minutě po velkém závaru druhé pětky vstřelil pohotovou střelou čtvrtou branku domácích nejmladší hráč na ledě Paule, bylo vedení domácích hodně nadějné. Ve 29. minutě podnikla brejk dvojice Kouba – Novák. Koubovu přihrávku Novák v obtížné situaci zpracoval, dokázal rozhodit brankáře a v obtížné pozici trefit přesně pravý růžek krumlovské branky. Český Krumlov šel střídat brankáře, domácí radost byla veliká a vedení zasloužené. Až do konce třetiny, kromě slušné rvačky, se brankově nic neudálo, ale je nutné pochválit domácího brankáře Zemana, který několika zákroky celou třetinu domácí podržel.

Ve třetí třetině hosté stále zlobili, a když se zápas začal dostávat opět do tempa, přišlo nepříjemné zranění Ženíška, později závada na ochranném hrazení a tyto dvě dlouhé přestávky rozhodily oba týmy natolik, že se utkání dohrávalo již v menším útlumu. Domácí kontrolovali hru a hosté na zvrat neměli. Příležitosti, které se objevily na obou stranách, útočníci neproměnili, obránci ubránili a brankáři pochytali.

Do konce základní části nyní zbývají tři kola. V sobotu od 19.15 hodin hraje Vimperk na druhé českobudějovické ploše s David servisem. Za týden pak hostí doma Humpolec a na poslední kolo jede do Veselí nad Lužnicí.

Pokud si Vimperští chtějí vylepšit pozici do čtvrtfinále play off, bylo by dobré vyhrát domácí utkání a alespoň jednou bodově uspět v zápasech venku. Důležitější ale bude, aby nikdo další nepřibyl na marodku a naopak, aby se zranění hráči na play off uzdravili.

Zdeněk Ženíšek