HC Tábor B - HC Vimperk 3:5 (3:2, 0:1, 0:2)

Táborští se představili pouze se třinácti hráči v poli a jejich nejlepším hráčem byl brankář Zpěvák, který ve druhé a třetí třetině vychytal šance za tři zápasy. I vimperský brankář Zeman ukázal své kvality. V první třetině sice pustil tři branky, ale pak jeho výkon šel stále nahoru, mužstvo v důležitých okamžicích zápasu podržel a svůj výkon vyšperkoval chyceným trestným střílením.

Vimperská obrana hrála v tradičním složení Předota – Horejš, Coufal – Gabauer a Ženíšek – Voldřich a spíše se jí dařilo dopředu než v bránící činnosti. První útok ve složení Slabý – Janda – Vinš se spíše po celý zápas hledal a nedařilo se mu střelecky, a tak o výsledku rozhodl zejména druhý útok ve složení Pešl – Pošmourný – Lang, přičemž posledně jmenovaný byl nejlepším vimperským útočníkem. Třetí útok ve složení Kouba – Ondrejec – Paule sice inkasoval dvakrát, ale dal důležitou druhou branku na konci první třetiny.

Hosté zahájili dobře, hned první střela na branku od Horejše skončila na tyči a odražený puk vystřelil Vinš vysoko nad. Jenže jakoby si hosté řekli, že vše půjde samo a povolili v ostražitosti. Hned totiž prohrané buly ve vlastní třetině znamenalo, že domácí centr projel až do brankoviště Zemana a prostrčil puk do sítě – 1:0. Za třicet vteřin trefil Tábor tyč již opuštěné vimperské branky a hosté byli v krizi. Další únik domácích musel řešit Coufal faulem a hosté sice složitě, ale přeci jenom oslabení ubránili. Lekce ze zkušenosti od Tábora přišla v polovině třetiny, když po neúspěšném ataku hostů domácí odjeli ve dvojici a zvýšili na 2:0. Náznak změny ve skóre načal Slabý, když vystřelil z blízka do brankáře a v 16. minutě Langova přesná střela z úhlu přeci jenom znamenala snížení stavu. Třetí pětice Vimperských se snažila ihned vyrovnat, útočníci se vyhrnuli dopředu, kde puk ztratili, obránci si nepohlídali najíždějícího táborského hráče do brejku a v čase 17:23 bylo 3:1. V závěru třetiny hráli hosté přesilovku a Kouba v poslední minutě brankou do šatny snížil na 2:3.

V kabině hostů bylo o přestávce mezi hráči opravdu rušno a asi to pomohlo, protože od druhé třetiny to byl až na malé výjimky Vimperk, který určoval vývoj hry. Jenže velkou překážkou byl výtečně chytající brankář Zpěvák. Již v prvních vteřinách třetiny projel celým kluzištěm Janda a brankář se štěstím vyrazil, po minutě to samé s tím samým výsledkem předvedl Gabauer. První vimperský útok pálil šanci za šancí, dvakrát Janda a jednou Vinš jen kroutili hlavami, co nedokážou proměnit. Až ve 34. minutě vybojoval buldočí silou puk za brankou Lang, nahrál Pošmournému a bylo konečně srovnáno na 3:3. Domácí mohli ale také skórovat, při přesilovce zamkli Vimperk na dlouhé minuty před jeho branku a Zeman dvakrát zázračně se štěstím vyrovnaný stav podržel. V závěru třetiny odjel Vinš a jak jinak, brejk neproměnil.

Aktivní hra Vimperských pokračovala i ve třetí třetině a šance se opět vršily. Ve 43. minutě se do dobré pozice dostal Ženíšek, ale jeho bombu brankař vyrazil, ve 36. minutě to byl Ondrejec, který střílel také do brankáře. Ani Předotův únik neskončil brankou a Jandova příležitost zůstala jenom příležitostí. Hosté zkrátka domácí jasně přehrávali, ale brankář Tábora vše chytal. I vimperský brankář se musel jednou velice vyznamenat a dokázal puk putující po ledě za jeho záda včas zalehnout. Zápas se rozhodl až v konci. V 54. minutě podnikl výpad Předota, ale střílel vedle, odražený puk dostal do brejku táborský útočník a řítil se na branku Zemana. Vimperský brankař vyjel, ale pozdě takže po kličce již mohl dávat domácí útočník do prázdné branky. Naštěstí dojíždějící Předota jej nemilosrdně zezadu zkosil a následně nařízené trestné střílení bylo jasné a správné. Při něm Zeman zachoval chladnou hlavu, nájezd ustál a zneškodnil. Tři minuty před koncem zápasu střela Pošmourného znamenala, že Vimperk šel poprvé v utkání do vedení. Závěr byl velmi dramatický, Ženíšek byl v čase 57:29 přísně vyloučen, domácí odvolali brankáře, ale přesilovku nesehráli dobře, během ní se několikrát připravili chybnou přihrávkou o výhodu útočného pásma. V čase 59:53, kdy již hosté byli v pěti, dokázali Slabým vyhrát buly pro Ženíška, který ujel a do prázdné branky pečetil vimperské důležité vítězství.

Vimperk nyní čeká vánoční a novoroční přestávka, ve které by trenéři chtěli notně a kvalitně potrénovat a doléčit zranění a nemoci některých hráčů. Další mistrovský zápas bude až 9. ledna ve Vimperku a soupeřem bude Soběslav. Ve hře je samozřejmě postup do play off, případně co nejlepší postavení v tabulce.

Vedení klubu, trenéři i hráči přejí všem klidné a radostné Vánoční svátky a v Novém roce hodně zdraví a štěstí.

Zdeněk Ženíšek