HC Vimperk - Velká Radouň 11:0 (5:0, 2:0, 4:0)

Hosté hráli v sobotu dohrávku s David servisem České Budějovice (1:4) a do Vimperka přijeli unavení s minimem hráčů (jeden brankář a dvanáct hráčů v poli). Při hře logicky nestíhali, faulovali, a když se ke konci třetiny poprvé vyfaulovali, dva hráči šli předčasně pod sprchy, a domácím se navíc dařily přesilovky, nic pak Vimperku nestálo v cestě k výraznému vítězství.

Domácí také byli silně nekompletní, do třetího útoku dokonce musel naskočit na pravé křídlo obránce Gabauer.

Od počátku zápasu domácí byli v převaze a muziku v úvodu tvrdila zvláště druhá pětka. V 5. minutě ale obránce třetí pětky Voldřich dobře schoval své nahození na branku za obránce hostů a Horal v brance Radouně kapituloval poprvé. O minutu později se Vinš protáhl celým hřištěm, dalo by se říct po Drabešovsku, vzal to na hada, ale střelu namířil přímo do lapačky brankáře. Již první přesilovka byla sehrána třetí řadou skvěle a rychle, po deseti vteřinách bylo 2:0, střelcem byl Kouba. I další dvě branky padly do sítě Radouně v přesilovkách. Třetí i čtvrtou vstřelil Pošmourný, jednu v 15. minutě a tu druhou 18. minutě. To již hosté za protesty hráli pouze s desíti v poli, dva hráči šli předčasně do sprch. Brankový účet první třetiny uzavřel pět vteřin před koncem pátou brankou Slabý.

Ve druhé třetině hra poněkud upadla. Domácí si vědomi své síly i náskoku poněkud polevili a hosté neměli na zvrat ani náhodou. Ve 27. minutě zvyšoval opět v přesilovce na 6:0 předělaný obránce na útočníka Gabauer. A ve 29. minutě po akci Jandy Slabý na 7:0 a opět v přesilovce. To bylo brankově v této třetině vše, ani hosté ve dvojnásobné přesilovce, ani domácí již neskórovali, přičemž domácí Pešl a v závěru třetiny dvakrát Předota dávali zcela z jasné pozice vedle.

Ve třetí třetině hosté šlapali vodu nadobro. Již v první minutě se prosadil brankově Lang, o minutu později trefil Ondrejec tyč a ve 46. minutě si devátou branku vymyslel a zakončil Předota. Čas 48:39 byl pro další vývoj zápasu dále určující. Nejdříve v něm Janda spálil velkou šanci, střela šla do lapačky brankáře a hosté dále neustáli šarvátku a opět dva hráči šli předčasně do sprch. Když ve 49. minutě dal Janda diváky vyvolávaný desátý gól a přesně v jedenácté minutě třetí třetiny gól jedenáctý, bylo už na pováženou, jestli hosté zápas vůbec dohrají. Nastala totiž i chvíli situace, že na ledě hráli tři hráči, na trestné seděli čtyři další a na střídačce jeden osamocený hráč s dvojicí trenérů. Nicméně domácí již tolik netlačili na pilu, hosté si vypomohli oddechovým časem, při kterém opravdu oddechovali. Když šest minut před koncem hráli hosté přesilovku, hráli ji pouze ve své třetině a tak pasivně, až rozhodčí hru pro pasivitu přerušil a nechal opakovaně vhazovat. Radouňští konec dotrpěli a Vimperk se po zásluze radoval.

V sobotu hraje Vimperk od 18 hodin na ledě v Táboře s béčkem místního HC poslední zápas kalendářního roku a tam to určitě bude jinak a pro hráče hodně těžké.

Zdeněk Ženíšek